mirc indir

Türkçe mIRC Cnick Komutları

Türkçe mIRC Cnick Komutları
 • Lisans:
 • Dil Desteği:
 • İşletim Sistemi:
 • Dosya Boyutu:
 • Üretici:
 • Eklenme Tarihi:
 • Ücretsiz
 • Türkçe
 • Win7/Vista/WinXP/Win...
 • 15.8 MB
 • view larger
 • 9 Aralık 2013
İndirme İşlemi Başlatılıyor..
Dosya indiriliyor bekleyin...

Türkçe mIRC Cnick Komutları İncelemesi

Toplam okunma: 101 kere
Charming

Türkçe mIRC Cnick Komutları

tarafından 9 Aralık 2013 tarihinde eklendi.

Konu: Cnick Komutları

Cnick komutları, mIRC üzerinden sunucuda bulunan kullanıcılara belli parametreler kullanarak renk vermek için kullanılır.
Bu parametreler r, a, n, i, o, v, p, y, l, m ve s parametreleridir.
Şimdi bu parametrelerin ne işe yaradıklarını ve nasıl kullanıldıklarını inceleyelim.

Parametresiz: Kanalda belli bir kipe (+, h, o, a, q) sahip olan kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda renk kodu vermek için kullanılır.
Kullanım: /cnick mask renkkodu prefix
Örnek1: /cnick * 4 @ => Kanalda +o kipine sahip olan tüm kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.
Örnek1: /cnick * 4 %,@ => Kanalda +h ve +o kiplerine sahip olan tüm kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.
Örnek2: /cnick Charming!*@* 4 % => Kanalda +h kipine sahip olan Charming nickine, nick listesinde ve gönderdiği mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.
Örnek3: /cnick ??? 4 & => Kanalda +a kipine sahip olan nicki 3 karakterli kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.

r: Cnick listesinde ekli olan kullanıcıyı silmek için kullanılır.
Kullanım: /cnick -r mask
Örnek: /cnick -r Charming!*@*

a: Kanalda herhangi bir kipe (+, h, o, a, q) sahip olan kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda renk kodu vermek için kullanılır.
Kullanım: /cnick -a mask renkkodu
Örnek1: /cnick -a * 4 => Kanalda herhangi bir kipe sahip olan tüm kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.
Örnek2: /cnick -a Charming!*@* 4 => Kanalda herhangi bir kipe sahip olan Charming nickine, nick listesinde ve gönderdiği mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.
Örnek3: /cnick -a ??? 4 => Kanalda herhangi bir kipe sahip olan nicki 3 karakterli kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.

n: Kanalda herhangi bir kipe (+, h, o, a, q) sahip olmayan kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda renk kodu vermek için kullanılır.
Kullanım: /cnick -n mask renkkodu
Örnek1: /cnick -n * 4 => Kanalda herhangi bir kipe sahip olmayan tüm kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.
Örnek2: /cnick -n Charming!*@* 4 => Kanalda herhangi bir kipe sahip olmayan Charming nickine, nick listesinde ve gönderdiği mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.
Örnek3: /cnick -n ??? 4 => Kanalda herhangi bir kipe sahip olmayan nicki 3 karakterli kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.

i: Kanalda mIRC’in ignore listesinde bulunan kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda renk kodu vermek için kullanılır.
Kullanım: /cnick -i mask renkkodu
Örnek1: /cnick -i * 2 => Kanalda mIRC’in ignore listesinde bulunan tüm kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.
Örnek2: /cnick -i Charming!*@* 2 => Kanalda mIRC’in ignore listesinde bulunan Charming nickine, nick listesinde ve gönderdiği mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.
Örnek3: /cnick -i ??? 2 => Kanalda mIRC’in ignore listesinde bulunan nicki 3 karakterli kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.

o: Kanalda mIRC’in op listesinde bulunan kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda renk kodu vermek için kullanılır.
Kullanım: /cnick -o mask renkkodu
Örnek1: /cnick -o * 4 => Kanalda mIRC’in op listesinde bulunan tüm kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.
Örnek2: /cnick -o Charming!*@* 4 => Kanalda mIRC’in op listesinde bulunan Charming nickine, nick listesinde ve gönderdiği mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.
Örnek3: /cnick -o ??? 4 => Kanalda mIRC’in op listesinde bulunan nicki 3 karakterli kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.

Aop: mIRC’in op listesine kullanıcı eklemek için kullanılır. Eklenilen kullanıcı, bulunduğumuz herhangi bir kanala girdiğinde bizim tarafımızdan op (@) verilir.
Kullanım: /aop -rw mask #Educator sunucuismi
Örnek1: /aop Charming!*@* => Nicki Charming olan kullanıcıya komutu uyguladığımız sunucuda, bulunduğumuz herhangi bir kanala girdiğinde bizim tarafımızdan op (@) verilmesi için kullanılır.
Örnek2: /aop Charming!*@* #Egitim => Nicki Charming olan kullanıcıya komutu uyguladığımız sunucuda, sadece #Egitim kanalına girdiğinde bizim tarafımızda op (@) verilmesi için kullanılır.
Örnek3: /aop Charming!*@* Sohbet => Nicki Charming olan kullanıcıya sadece Sohbet sunucusunda, bulunduğumuz herhangi bir kanala girdiğinde bizim tarafımızdan op (@) verilmesi için kullanılır.
Örnek4: /aop Charming!*@* #Egitim Sohbet => Nicki Charming olan kullanıcıya sadece Sohbet sunucusunda, sadece #Egitim kanalına girdiğinde bizim tarafımızda op (@) verilmesi için kullanılır.
Örnek5: /aop -r Charming!*@* => Nicki Charming olan kullanıcıyı op listesinden silmek için kullanılır.
Örnek6: /aop -w Charming!*@* => Nicki Charming olan kullanıcıya bulunduğumuz tüm sunucularda, bulunduğumuz herhangi bir kanala girdiğinde bizim tarafımızdan op (@) verilmesi için kullanılır.
Örnek7: /aop -w Charming!*@* #Egitim => Nicki Charming olan kullanıcıya bulunduğumuz tüm sunucularda, sadece #Egitim kanalına girdiğinde bizim tarafımızda op (@) verilmesi için kullanılır.

v: Kanalda mIRC’in voice listesinde bulunan kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda renk kodu vermek için kullanılır.
Kullanım: /cnick -v mask renkkodu
Örnek1: /cnick -v * 2 => Kanalda mIRC’in voice listesinde bulunan tüm kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.
Örnek2: /cnick -v Charming!*@* 2 => Kanalda mIRC’in voice listesinde bulunan Charming nickine, nick listesinde ve gönderdiği mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.
Örnek3: /cnick -v ??? 2 => Kanalda mIRC’in voice listesinde bulunan nicki 3 karakterli kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.

Avoice: mIRC’in voice listesine kullanıcı eklemek için kullanılır. Eklenilen kullanıcı, bulunduğumuz herhangi bir kanala girdiğinde bizim tarafımızdan voice (+) verilir.
Kullanım: /avoice -rw mask #Educator sunucuismi
Örnek1: /avoice Charming!*@* => Nicki Charming olan kullanıcıya komutu uyguladığımız sunucuda, bulunduğumuz herhangi bir kanala girdiğinde bizim tarafımızdan voice (+) verilmesi için kullanılır.
Örnek2: /avoice Charming!*@* #Egitim => Nicki Charming olan kullanıcıya komutu uyguladığımız sunucuda, sadece #Egitim kanalına girdiğinde bizim tarafımızda voice (+) verilmesi için kullanılır.
Örnek3: /avoice Charming!*@* Sohbet => Nicki Charming olan kullanıcıya sadece Sohbet sunucusunda, bulunduğumuz herhangi bir kanala girdiğinde bizim tarafımızdan voice (+) verilmesi için kullanılır.
Örnek4: /avoice Charming!*@* #Egitim Sohbet => Nicki Charming olan kullanıcıya sadece Sohbet sunucusunda, sadece #Egitim kanalına girdiğinde bizim tarafımızda voice (+) verilmesi için kullanılır.
Örnek5: /avoice -r Charming!*@* => Nicki Charming olan kullanıcıyı voice listesinden silmek için kullanılır.
Örnek6: /avoice -w Charming!*@* => Nicki Charming olan kullanıcıya bulunduğumuz tüm sunucularda, bulunduğumuz herhangi bir kanala girdiğinde bizim tarafımızdan voice (+) verilmesi için kullanılır.
Örnek7: /avoice -w Charming!*@* #Egitim => Nicki Charming olan kullanıcıya bulunduğumuz tüm sunucularda, sadece #Egitim kanalına girdiğinde bizim tarafımızda voice (+) verilmesi için kullanılır.

p: Kanalda mIRC’in protect listesinde bulunan kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda renk kodu vermek için kullanılır.
Kullanım: /cnick -p mask renkkodu
Örnek1: /cnick -p * 4 => Kanalda mIRC’in protect listesinde bulunan tüm kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.
Örnek2: /cnick -p Charming!*@* 4 => Kanalda mIRC’in protect listesinde bulunan Charming nickine, nick listesinde ve gönderdiği mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.
Örnek3: /cnick -p ??? 4 => Kanalda mIRC’in protect listesinde bulunan nicki 3 karakterli kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.

Protect: mIRC’in protect listesine kullanıcı eklemek için kullanılır.
Eklenilen kullanıcı bulunduğumuz herhangi bir kanalda op (@) yetkisine sahip ise ve başka bir kullanıcı tarafından yetkisi deop yapılır ise, deop yapan kullanıcının yetkisi bizim tarafımızdan deop (-o) yapılacaktır.
Kullanım: /protect -rw mask #Educator sunucuismi
Örnek1: /protect Charming!*@* => Nicki Charming olan kullanıcı komutu uyguladığımız sunucuda, bulunduğumuz herhangi bir kanalda op (@) yetkisine sahip ise, yetkisini deop yapan kullanıcı bizim tarafımızda deop (-o) yapılır.
Örnek2: /protect Charming!*@* #Egitim => Nicki Charming olan kullanıcı komutu uyguladığımız sunucuda, #Egitim kanalında op (@) yetkisine sahip ise, yetkisini deop yapan kullanıcı bizim tarafımızda deop (-o) yapılır.
Örnek3: /protect Charming!*@* Sohbet => Nicki Charming olan kullanıcı sadece Sohbet sunucusunda, bulunduğumuz herhangi bir kanalda op (@) yetkisine sahip ise, yetkisini deop yapan kullanıcı bizim tarafımızda deop (-o) yapılır.
Örnek4: /protect Charming!*@* #Egitim Sohbet => Nicki Charming olan kullanıcı sadece Sohbet sunucusunda, #Egitim kanalında op (@) yetkisine sahip ise, yetkisini deop yapan kullanıcı bizim tarafımızda deop (-o) yapılır.
Örnek5: /protect -r Charming!*@* => Nicki Charming olan kullanıcıyı protect listesinden silmek için kullanılır.
Örnek6: /protect -w Charming!*@* => Nicki Charming olan kullanıcı bulunduğumuz tüm sunucularda, bulunduğumuz herhangi bir kanalda op (@) yetkisine sahip ise, yetkisini deop yapan kullanıcı bizim tarafımızda deop (-o) yapılır.
Örnek7: /protect -w Charming!*@* #Egitim => Nicki Charming olan kullanıcı bulunduğumuz tüm sunucularda, #Egitim kanalında op (@) yetkisine sahip ise, yetkisini deop yapan kullanıcı bizim tarafımızda deop (-o) yapılır.

y: Kanalda mIRC’in notify listesinde bulunan kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda renk kodu vermek için kullanılır.
Kullanım: /cnick -y mask renkkodu
Örnek1: /cnick -y * 2 => Kanalda mIRC’in notify listesinde bulunan tüm kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.
Örnek2: /cnick -y Charming!*@* 2 => Kanalda mIRC’in notify listesinde bulunan Charming nickine, nick listesinde ve gönderdiği mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.
Örnek3: /cnick -y ??? 2 => Kanalda mIRC’in notify listesinde bulunan nicki 3 karakterli kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.

l: Kanalda idle süresine göre kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda renk kodu vermek için kullanılır. Süre belirtilerek kullanılabilir. Süre dakika cinsinden belirtilmelidir.
Kullanım: /cnick -ldakika mask renkkodu
Örnek1: /cnick -l7 * 4 => Kanalda idle süresi 7 dakikadan fazla olan tüm kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.
Örnek2: /cnick -l7 Charming!*@* 4 => Kanalda idle süresi 7 dakikadan fazla olan Charming nickine, nick listesinde ve gönderdiği mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.
Örnek3: /cnick -l7 ??? 4 => Kanalda idle süresi 7 dakikadan fazla olan nicki 3 karakterli kullanıcılara, nick listesinde ve gönderdikleri mesajlarda kırmızı rengi vermek için kullanılır.

m: Kullanıcılara sadece gönderdikleri mesajlarda renk kodu vermek için kullanılır.
Kullanım: /cnick -m1 mask renkkodu
Örnek1: /cnick -m1 * 2 => Tüm kullanıcılara, sadece gönderdikleri mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.
Örnek2: /cnick -m1 Charming!*@* 2 => Charming nickine, sadece gönderdiği mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.
Örnek3: /cnick -m1 ??? 2 => Nicki 3 karakterli kullanıcılara, sadece gönderdikleri mesajlarda mavi rengi vermek için kullanılır.

s: Kullanıcılara sadece nick listesinde renk kodu vermek için kullanılır.
Kullanım: /cnick -s1 mask renkkodu
Örnek1: /cnick -s1 * 2 => Tüm kullanıcılara, sadece nick listesinde mavi rengi vermek için kullanılır.
Örnek2: /cnick -s1 Charming!*@* 2 => Charming nickine, sadece nick listesinde mavi rengi vermek için kullanılır.
Örnek3: /cnick -s1 ??? 2 => Nicki 3 karakterli kullanıcılara, sadece nick listesinde mavi rengi vermek için kullanılır.

* Cnick Komutları konusu eğitimi sona ermiştir.

* Dökümanı okumayı bitirdikden sonra, ilgili eğitmene bunu bildiriniz.


Bir önceki yazımız olan Türke mIRC Chanserv Set/Unset Komutları başlıklı makalemizde Chanserv Set/Unset Komutları ve Türke mIRC Chanserv Set/Unset Komutları Eğitimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Türkçe mIRC Cnick Komutları Hakkında Yorum Yap

Türkçe mIRC Cnick Komutları
En Çok İndirilenler
 • Türkçe mIRC

  Türkçe mIRC programı'nın Türkiye resmi download adresi www.turkirc.com'dur. Türkçe mIRC bugün Türkiye'nin her yerinde kullanılan bir chat sohbet programıdır. Türkçe mirc programı ile sohbet edebilir yepyeni arkadaşlıklar kurabilirsini...

 • HelpOper Script v2

  Sohbet.NET HelpOper Script  Helpoper Script'in 2. versionu ile karşınızdayız. Bu version ile daha çok gelişen scriptimiz sizlere geniş kolaylıklar sağlayacaktır. v2 versionu ile işte HelpOper Script sizlerle.. HelpOper Script, Türkiy...

 • HelpOper Script v3

  DOSYA.CO download LINK HelpOper v.3 Script çıktı! Merakla beklenen sohbet.net Help departmanı birim ekibi tarafından yapılan HelpOper Script v.3 artık sizlerle. Kullanışlı menüleri, kolaylaştırıcı addonları ve göze hitap eden görünüm...

 • Google Tool, Google Tools...

  Nedir ? Google Üzerinde Site Tanıtımı, Site Araçları Düzenlemesi Yapılan Yol - Ne İşe Yarar ? Google üzerinden belli bilgileri çekmeye yarar.. Kullanımı; /google -a [kelime] => Googlede belirttiğiniz kel...

 • Proxy Koruması Çok gelişmiş

  menu menubar,status,channel { . • Proxy Koruması ..Açık:.enable #MKSProxy | echo -a 0,4 Proxy koruması devrede. ..Kapalı:.disable #MKSProxy | echo -a 0,2 Proxy koruması devredışı. } #MKSProxy off alias proxy_ { if ($1) { inc %_ ...

 • Sohbet Script

  [caption id="attachment_5906" align="alignnone" width="300"] Türkçe mirc indirmek için tıklayınız[/caption] Sohbet Script Güncellendi. Kolay menu %100 türkçe kullanım sade ve sış tema ile karşınızda....

 • Kanal Koruma Sistemi addonu

  alias badtara { var %jnk 1 while %jnk <= $nick($1,0) { if $ulist($nick($1,%jnk),badnick,0) { mode $chan +b $nick($1,%jnk) kick $chan $nick($1,%jnk) 1Nickiniz Kanal kurallarına aykırı. 4"/nick yeninickiniz" 1şeklinde nickinizi de...

 • Sc5 Saldırı Koruma Kodu

  ConferenceRoom sunucular için Sc5 saldırılarına kline atan bir koruma hazır kodudur.  Bu kod ile sunucunuzu Sc5 saldırılarına karşı koruyabilirsiniz. Dosyayı indirdiğinizde içerikte kullanımı yazmaktadır. Kodu indirmek için lütfen yuk...

 • Kanal Temizleme Kodu (Tür...

  Basit ve kullanışlı bir koddur kodu mircinizin Alias kısmına ekleyeceksiniz. F8 tuşuna basınca kanalı Türk Bayrağıyla temizleyecektir. Bu kodu indirmek için yukarıda ki programı indir butonunu kullanınız... ...

 • IRC Proxy Koruma Kodu

  IRC Proxy Koruması arayan arkadaşlara yardımcı olacagına inandıgım bir kod paylaşmak istiyorum.. Bu kod ile proxy ipleri sunucuzdan uzaklaştırabilirsiniz. Kodu indirmek için lütfen yukarıda ki botunu kullanınız. ...

Aranan Kelimeler
 • Türkçe mIRC Cnick Komutları
 • Türkçe mIRC Cnick Komutları indir
 • Türkçe mIRC Cnick Komutları türkçe
 • Türkçe mIRC Cnick Komutları son sürüm


islami sohbet
%d blogcu bunu beğendi: