mirc indir

Çocuklar internetteki tehlikeleri fark edemiyor

Çocuklar internetteki tehlikeleri fark edemiyor
 • Lisans:
 • Dil Desteği:
 • İşletim Sistemi:
 • Dosya Boyutu:
 • Üretici:
 • Eklenme Tarihi:
 • Ücretsiz
 • Türkçe
 • Win7/Vista/WinXP/Win...
 • 15.8 MB
 • view larger
 • 29 Ekim 2013
İndirme İşlemi Başlatılıyor..
Dosya indiriliyor bekleyin...

Çocuklar internetteki tehlikeleri fark edemiyor İncelemesi

Toplam okunma: 145 kere
ZindaN

Çocuklar internetteki tehlikeleri fark edemiyor

tarafından 29 Ekim 2013 tarihinde eklendi.

Yeni bir araştırma 9 ila 11 yaşlarındaki çocukların internette büyük riskler aldığını ortaya koydu.

Çocuklar internetteki tehlikeleri fark edemiyor

 

İngiltere’de yapılan araştırma, bu yaşlardaki çocukların çoğunun internette kişisel bilgilerini paylaştıklarını ve daha ileri yaşlardaki çocuklar için yapılmış oyunları oynadıklarını gösterdi.

Bir güvenlik eğitimi şirketi olan ISC2 IT tarafından yapılan araştırma için 1.162 çocukla konuşulmuş.

Araştırmanın ortaya çıkardığı kaygı verici bir başka veri de, görüşülen çocukların yüzde 18′inin, internet üzerinden edindikleri arkadaşlarla gerçek hayatta buluşuyor olması.
Siber zorbalar

Yine İngiltere’de yapılan bir başka araştırma da ülkedeki gençlerin yüzde 55′inin günlük hayatlarının bir parçası olarak internet tacizi ya da zorbalığıyla karşı karşıya geldiklerini ortaya koydu.

Güvenlik uzmanları anne babaları, çocuklarının internette ne yaptığını daha yakından takip ederek tehlikeden uzak tutmaları konusunda uyarıyor.

Okulların çocukları internet güvenliği konusunda eğitmesine yardımcı olmak için yapılan ISC2 IT anketini yürüten bilgi güvenliği uzmanı Tim Wilson “Birçok ilkokul öğrencisi internet hakkında anne babalarından çok daha bilgili” diyor.

Londra, Kent ve Guernsey’de 15 ilkokuldan öğrencilerle görüşen Wilson “Gençler internette anne babalarının haberdar olmadığı çok riskli şeyler yapıyor. Anne babaların ihmalkarlığından, kötü niyetinden kaynaklanmıyor bu. Yalnızca teknolojiyi bilmedikleri için böyle oluyor.” diyor.
Uykusuz geceler

Araştırma görüşülen çocukların yüzde 43′ünün her gün internete girdiğini, yüzde 46′sının her bir girdiklerinde en az iki saat internette dolaştıklarını ortaya koydu.

Çocukların yüzde 22′si interneti düzenli olarak akşam 21.00′den sonra kullanıyor ve daha küçük bir oran, yüzde 7′si de saatler gece yarısını geçerken hâlâ bilgisayar başında oluyor.

Bazı çocuklar gece geç saatlere kadar internette dolaştıkları için okulda dikkat dağınıklığı sorunları yaşadıklarını da söylüyorlar.

İnternette çocukların yüzde 23′ü en sevdiği aktivitenin video oyunları oynamak, yüzde 18′i sosyal ağlara girmek ve yüzde 17′si videolar seyretmek olduğunu söylüyorlar.

En çok oyun oynamayı sevdiğini söyleyenlerin yüzde 19′u savaş oyunları oynadığını söylerken, bunların önemli bir kısmının, 18 yaş alt sınırı konmuş, yaşlarına uygun olmayan (Black Ops veya Modern Warfare gibi) oyunlar olduğu anlaşılıyor.

Tehlikeyi fark edemiyorlar

Güvenlik uzmanlarına göre, çocukların internette ve oyunlarla harcadıkları zamanlar onları bir kaç bakımdan tehlikelerle karşı karşıya getiriyor.

Mesela ankete katılan çocukların yüzde 18′i internette tanıştıkları insanlarla gerçek hayatta da buluştuklarını anlattı. Gerçi önemli bir kısmı buluşmaya, yanlarında büyük kardeşleri ya da bir yetişkinle gitmiş, ama üçte biri sadece arkadaşlarıyla gittiğini söylüyor.

Oslo Üniversitesi’nden, Çocuklar ve İnternet adlı proje için Avrupa Birliğine danışmanlık yapan Dr. Elizabeth Staksrud, internet arkadaşlarıyla gerçek buluşmaların çoğunun çocuklar açısından olumlu deneyimler olduğunu, bu tür buluşmaların çok nadir tehlikeli olabildiğini söylüyor.

Dr. Staksrud, nadiren de olsa buluşmaların tehlikeli olabileceğini, çocukların bir insanın kendisine tehdit oluşturduğunu hemen anlayamabileceğini söylüyor; burada hayati önemde olan şeyin, anne babaların çoğunlukla bu buluşmalardan haberdar olmaması olduğuna dikkat çekiyor.

Birçok uzman aynı şeye dikkat çekiyor: Çocuklar internete girdikleri zaman, bu alanda çok hızlı olmalarına rağmen, reel dünyanın tehlikeleri karşısında yetişkinlerin geliştirdiği algılara sahip değiller ve kendilerini korumaya yarayacak kuralları uygulayamıyorlar.

Sonunda bütün bu uyarılar gelip, anne babaların çocuklarının internet faaliyetleri konusunda daha büyük farkındalık geliştirmesi ve sorumluluk alması gereğine dayanıyor.

Bir önceki makalemiz olan HelpOper Script v1 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Çocuklar internetteki tehlikeleri fark edemiyor Hakkında Yorum Yap

Çocuklar internetteki tehlikeleri fark edemiyor
En Çok İndirilenler
 • Türkçe mIRC

  Türkçe mIRC programı'nın Türkiye resmi download adresi www.turkirc.com'dur. Türkçe mIRC bugün Türkiye'nin her yerinde kullanılan bir chat sohbet programıdır. Türkçe mirc programı ile sohbet edebilir yepyeni arkadaşlıklar kurabilirsini...

 • HelpOper Script v2

  Sohbet.NET HelpOper Script  Helpoper Script'in 2. versionu ile karşınızdayız. Bu version ile daha çok gelişen scriptimiz sizlere geniş kolaylıklar sağlayacaktır. v2 versionu ile işte HelpOper Script sizlerle.. HelpOper Script, Türkiy...

 • HelpOper Script v3

  DOSYA.CO download LINK HelpOper v.3 Script çıktı! Merakla beklenen sohbet.net Help departmanı birim ekibi tarafından yapılan HelpOper Script v.3 artık sizlerle. Kullanışlı menüleri, kolaylaştırıcı addonları ve göze hitap eden görünüm...

 • Google Tool, Google Tools...

  Nedir ? Google Üzerinde Site Tanıtımı, Site Araçları Düzenlemesi Yapılan Yol - Ne İşe Yarar ? Google üzerinden belli bilgileri çekmeye yarar.. Kullanımı; /google -a [kelime] => Googlede belirttiğiniz kel...

 • Proxy Koruması Çok gelişmiş

  menu menubar,status,channel { . • Proxy Koruması ..Açık:.enable #MKSProxy | echo -a 0,4 Proxy koruması devrede. ..Kapalı:.disable #MKSProxy | echo -a 0,2 Proxy koruması devredışı. } #MKSProxy off alias proxy_ { if ($1) { inc %_ ...

 • Sohbet Script

  [caption id="attachment_5906" align="alignnone" width="300"] Türkçe mirc indirmek için tıklayınız[/caption] Sohbet Script Güncellendi. Kolay menu %100 türkçe kullanım sade ve sış tema ile karşınızda....

 • Kanal Koruma Sistemi addonu

  alias badtara { var %jnk 1 while %jnk <= $nick($1,0) { if $ulist($nick($1,%jnk),badnick,0) { mode $chan +b $nick($1,%jnk) kick $chan $nick($1,%jnk) 1Nickiniz Kanal kurallarına aykırı. 4"/nick yeninickiniz" 1şeklinde nickinizi de...

 • Sc5 Saldırı Koruma Kodu

  ConferenceRoom sunucular için Sc5 saldırılarına kline atan bir koruma hazır kodudur.  Bu kod ile sunucunuzu Sc5 saldırılarına karşı koruyabilirsiniz. Dosyayı indirdiğinizde içerikte kullanımı yazmaktadır. Kodu indirmek için lütfen yuk...

 • Kanal Temizleme Kodu (Tür...

  Basit ve kullanışlı bir koddur kodu mircinizin Alias kısmına ekleyeceksiniz. F8 tuşuna basınca kanalı Türk Bayrağıyla temizleyecektir. Bu kodu indirmek için yukarıda ki programı indir butonunu kullanınız... ...

 • IRC Proxy Koruma Kodu

  IRC Proxy Koruması arayan arkadaşlara yardımcı olacagına inandıgım bir kod paylaşmak istiyorum.. Bu kod ile proxy ipleri sunucuzdan uzaklaştırabilirsiniz. Kodu indirmek için lütfen yukarıda ki botunu kullanınız. ...

Aranan Kelimeler
 • Çocuklar internetteki tehlikeleri fark edemiyor
 • Çocuklar internetteki tehlikeleri fark edemiyor indir
 • Çocuklar internetteki tehlikeleri fark edemiyor türkçe
 • Çocuklar internetteki tehlikeleri fark edemiyor son sürüm


islami sohbet
%d blogcu bunu beğendi: