2013’ün en çok indirilen yabancı dizileri belli oldu Top 5

1390826374_basliksiz-1

Günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan diziler hemen hemen her gün milyonlarca kişi tarafından izleniyor veya arşivlenmek üzere indiriliyor. Geçtiğimiz yıl içerisinde sanal ortamda en çok indirilen bize göre yabancı diye tabir edebileceğimiz diziler nihayet geçtiğimiz haftalarda belirlendi.

TorrentFreak’in öncülük ettiği top diziler listesinde lider isim yine değişmese de 2. ve 3. sıradaki isimlerin değiştiğini söylemek mümkün. Hemen hemen bütün dünyada milyonlarca kişi tarafından indirilip izlendiği belirtilen, listenin global bir nitelik taşıdığını belirten TorrentFreak şu sıralarda 2014 için istatistik tutmaya başladı bile.

“Herkese açık BitTorrent tracker’larının raporladığı indirme istatistiklerini” kaynak alan TorrentFreak raporuna göre ilk 5 dizi arasında son sırada Dexter yer alıyor.
5. Dexter

Kısaca hikayeye değinecek olursak;

Dexter’la tanışın… Karanlık düşlerine şahit olun.. Gündüzleri adli tıp polisi, geceleri ise seri katil, üstelik ikisinde de çok başarılı. Bir katili bir başka katilden daha iyi kim anlayabilir!Öldürme arzusu dışında insani duygulardan yoksun doğan Dexter, ahlaki değerleri olan bir seri katil: Sadece yasaların elinden kaçmayı başaran canileri öldürüyor. Üç yaşında öksüz ve yetim kalan Dexter, bir polis tarafından evlat edinilmiş.

Yeni babası, Dexter’ın karakterindeki karanlık tarafı çok geçmeden fark etmiş ve onun önü alınamayan şiddet arzusunu, insan öldürenleri öldürmeye kanalize etmesini sağlamış. Bunun sonucunda Dexter, hem seri cinayet işleyenleri hem de kanundan yakasını kurtaran diğer katilleri kendine hedef olarak seçmeye başlamış. Dexter Morgan içindeki müthiş öldürme arzusuna karşın, günlük hayatta insanlarda hayli sakin, iyi huylu ve kendi halinde bir adam izlenimi bırakıyor. Sempatik görünümü sayesinde, kimse onun böyle bir “karanlık tarafı” olabileceğinden şüphelenmiyor: Sevgilisi Rita da, kız kardeşi Debra da, patronu da… Sadece mesai arkadaşı Doakes, onda bir tuhaflık olabileceği hissine kapılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir