4 inçlik iPhone 5se hangi özelliklerle gelecek?

Geçtiğimiz yıldan bugüne Apple'ın güncel teknik özelliklerde küçük ekranlı bir iPhone tanıtması tartışılırken birçok kişi iPhone 6C isimli bir model Apple'ın 4-inçlik bir ekranla tüketicinin karşısına çıkacağını düşünürken geçtiğimiz günlerde iPhone 5se isimli modelin sızdırılmasıyla gözler Apple'a çevrilmişti. Şimdi ise iPhone 5se modeline ait tüm detaylar sızdırıldı.

Apple'ın 4-inçlik telefonu iPhone 5se modelindeki e harfi enhanced yani gelişmiş kelimesinin kısaltması olarak kullanılıyor. Ortaya çıkan ilk bilgilere göre Apple iPhone 5se isimli modelinde iPhone 5s'in tasarım çizgilerini koruyacak ancak cihazın hem donanımsal hem de yazılımsal özelliklerini geliştirecek.

1453509616_iphone-5s-16.jpg

 


 

Sızdırmalara göre iPhone 5se'de 8MP çözünürlüklü arka ve 1.2MP çözünürlüklü ön kamera bulunuyor. Bu kameralar aynı zamanda Apple'ın iPhone 6S ile getirdiği canlı fotoğraflar (live photos) özelliğini de destekliyor. Cihazda Apple Pay için NFC teknolojisine de yer veriliyor. iPhone 5se gücünü Apple‘ın A8 yonga setinden alıyor. Cihazda 16/64/128GB dahili depolama kapasitesi ve 1GB RAM bulunuyor.

Apple'ın her ne kadar bu modelde iPhone 5S'in tasarım çizgilerini koruduğu bilinse de Apple pek de sürpriz olmayan bir adım atarak iPhone 5se'de iPhone 6S ile beraber eklediği yeni rengi rose gold rengini de cihazın renk seçenekleri arasına dahil edecek. Apple'ın iPhone 5se modeli silver, space grey, gold ve rose gold olmak üzere dört farklı renk seçeneğiyle karşımıza çıkacak.

No tags for this post.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir