Apple iPhone 7’de Hi-Res müzik formatına geçiş yapacak!

‘ın iPhone 7‘de oldukça farklı bir donanım sunacağı düşünülüyor. iPhone 7 ile bilikte kasanın da değişecek olması ise en önemli beklentilerin başında geliyor. Geçtiğimiz günlerde ‘ın 3.5mm kulaklı girişinden vazgeçeceği haberini sizlerle paylaştık ve bunun sebebinin telefonun daha da incelmesi olduğunu belirttik.

iPhone’da kulaklık girişinden neden vazgeçiyor?

Bu haberimizi destekleyen yeni bir iddia ortaya atıldı. ‘ın iPhone 7 ile bilikte, 96 kHz / 24bit Hi-Res formatına geçiş yapacağı söylenmeye başladı. Bir süredir aksesuar üreticilerinin Lightning girişi için farklı farklı geliştirdikleri dedikoduları dolaşırken bu haberlerin doğru olabileceğini söylemek yanlış bir tahmin olmaycaktır diye düşünüyoruz.

1450704099_philips-lightning-headphones.jpg

 

Beats Audio‘yu rekor bir ücretle satın alan ‘ın böyle bir süreç için geç kaldığını bile düşünüyoruz. Zira ve mp3 dinleme ile öne çıkan Apple’ın bu konuda daha agresif olması gerektiğini bekliyorduk.

Bakalım iPhone 7‘de 256 Kbps deneyimi yaşayabilecek miyiz?

Ekleme: Gelen haberlere göre ‘ın iTunes üzerinden yüksek kalitede (Flac) müzik satmaya başlamasının ise iPhone 7‘den önce başlayacağını da bu vesileyle duyuralım…

Kaynak : Mp3 Kulisi

No tags for this post.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir