Apple iWatch Kablosuz Şarj Olacak

Akıllı telefon dünyasının öncüsü olarak gösterilen Apple akıllı telefonlar ve birçok akıllı cihazla uyumlu çalışan giyilebilir cihazlar piyasasındaki sessizliğini koruyor. Gerek sanal alemde olsun gerek sokakta Apple'ın piyasaya süreceği giyilebilir cihazlarla ilgili dedikodular bitmek bilmiyor. Son olarak gelen bilgilere göre Apple bir akıllı saat üzerinde çalışıyor. Bu akıllı saatte en dikkat edilen unsurun ise hafiflik olduğu dile getiriliyor. Yani hafiflik ile günlük hayatta ve spor yaparken kullanıcıların rahatlığı amaçlanıyor. Öte yandan New York Times da yer alan bir habere göre Apple'ın üzerinde çalıştığı akıllı saatin şarjı için herhangi bir fişe takılmasına gerek olmadan endüktif şarj yoluyla şarj edilebilmesi üzerinde çalışılıyor. Geçen yıl Nexsus 4 ve Nokia 920 için aynı teknolojiyi görmüştük ancak telefondan daha küçük cihazlar için bu teknoloji pek de sık kullanılmıyor. Endüktif şarj kısaca fişe takılan bir aparat aracılığı ile telefonunuzu direk fişe takmadan bu aparatın üzerine koyarak şarj etmenizi sağlıyor. Bahsi geçen aparat elektromanyetik alan yaratarak kablolardan kurtulmanızı ve kolay bir şekilde cihazınızı şarj edebilmenizi sağlıyor. Cupertino adında bir şirket ise yeni şarj sistemleri üzerinde çalışıyor. endüktif şarjın yanı sıra kinetik enerji ile yani hareketle şarj olma ve güneş enerjisi ile akıllı cihazları şarj edebilmeyi hedefleyen şirketin eğer başarılı olursa akıllı telefon dünyasının en büyük sorunlarından birini çözeceği kesin.

Akıllı telefon dünyasının öncüsü olarak gösterilen Apple akıllı telefonlar ve birçok akıllı cihazla uyumlu çalışan giyilebilir cihazlar piyasasındaki sessizliğini koruyor. Gerek sanal alemde olsun gerek sokakta Apple'ın piyasaya süreceği giyilebilir cihazlarla ilgili dedikodular bitmek bilmiyor.
Son olarak gelen bilgilere göre Apple bir akıllı saat üzerinde çalışıyor. Bu akıllı saatte en dikkat edilen unsurun ise hafiflik olduğu dile getiriliyor. Yani hafiflik günlük hayatta ve yaparken kullanıcıların rahatlığı amaçlanıyor. Öte yandan New York Times da yer alan bir habere göre Apple'ın üzerinde çalıştığı akıllı saatin şarjı için herhangi bir fişe takılmasına gerek olmadan endüktif şarj yoluyla şarj edilebilmesi üzerinde çalışılıyor. Geçen yıl Nexsus 4 ve 920 için aynı teknolojiyi görmüştük ancak telefondan daha küçük cihazlar için bu pek de sık kullanılmıyor.
Endüktif şarj kısaca fişe takılan bir aparat aracılığı ile telefonunuzu direk fişe takmadan bu aparatın üzerine koyarak şarj etmenizi sağlıyor. Bahsi geçen aparat elektromanyetik alan yaratarak kablolardan kurtulmanızı ve kolay bir şekilde cihazınızı şarj edebilmenizi sağlıyor.
Cupertino adında bir şirket ise şarj sistemleri üzerinde çalışıyor. endüktif şarjın yanı sıra kinetik enerji ile yani hareketle şarj olma ve güneş enerjisi ile akıllı cihazları şarj edebilmeyi hedefleyen şirketin eğer başarılı olursa akıllı telefon dünyasının en büyük sorunlarından birini çözeceği kesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir