Apple, SnappyCam’i satın aldı

Apple, SnappyCam uygulamasını geliştiren tek kişilik şirketi satın aldı. ABD’li teknoloji devinin, iPhone kameralarında saniyede 20-30 fotoğraf çekilebilen uygulamayı geliştirerek yeni ürünlerinde kullanarak adeta devrim yaratacağı tahmin ediliyor.

Amerikalı teknoloji devi Apple, iPhone kameralarında tam çözünürlükte saniyede 20 ile 30 fotoğraf çekebilen SnappyCam uygulamasının sahibi olan Snappy Lab şirketini satın aldı. Uygulamayı geliştiren Yunan asıllı John Papandriopoulos, Avustralya’nın Melbourne Üniversitesi’nden mezun olan bir doktora öğrencisi.

SnappyCam, kısa sürede dünyanın pek çok ülkesindeki AppStore’larda popüler hale gelince Papandriopoulos da tek kişilik “start-up” şirketini kurdu. Apple’ın söz konusu uygulamayı yeni üreteceği cihazların kameralarını geliştirmek için kullanacağı tahmin ediliyor.

ABD’li şirket satın almaya ilişkin herhangi bir açıklama yapmazken, söz konusu uygulama da bu satın alma işleminden sonra AppStore’lardan kaldırıldı. Apple geçen yıl içinde bu şekilde 13 küçük şirketi satın alarak bünyesine dahil etti.

Bunlar arasında Twitter analiz hizmeti veren Tops ve 3 boyutlu sensör şirketi PrimeSense de bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir