Apple’dan 4-inç Ekranlı iPhone 5e Sürprizi

iPhone 7 ile ciddi değişiklikler yapması beklenen Apple, bir bağlamda klasik Apple tasarımını seven ve daha düşük bütçeye sahip olan kullanıcılara da 5e ile ulaşacak

2016 yılı içinde mobil cihaz meraklılarının en fazla beklediği telefonlardan biri olan iPhone 7, gerek fiyatı gerekse özellikleri ile de oldukça dikkat çekici bir ürün olacağa benziyor.

Fakat iPhone 6 ve sonrası ile birlikte ekran büyüklüğü konusunda radikal bir karara imza atan Apple, 4-inç ekranı seven ve alışan pek çok kullanıcıyı da üzmüştü.

Bu durumun ardından 4-inç ekrana sahip cihaz olayına ufaktan da olsa geri dönmek isteyen Apple, hem bu özelliği ile kullanıcıların çoğunun isteğini yerine getirmeye, hem de fiyat olarak sürekli eleştirilen iPhone’u daha makul hale dönüştürmeye karar vererek kolları sıvamıştı. Bu hamlenin sonucu olarak düşük fiyat etiketine sahip 4-inç ekranlı bir iPhone 6c’den söz edilmekteydi.

Fakat Çin merkezli çıkan sızıntılara göre Apple, Eylül ayında düzenleyeceği etkinlikte iPhone 6c yerine iPhone 5e adlı modelini tanıtacak. Telefonun ismindeki ”e” ise, ”enhanced” yani ”gelişmiş”i ifade etmekte. Yani iPhone 5e, 5s’in bir bağlamda gelişmiş versiyonu olacak.

iPhone 6s ve sonrasındaki modellerde Apple’ın sunduğu Touch ID ve benzeri diğer özelliklere sahip olması beklenen telefonda ayrıca 16 ve 64GB olarak iki farklı versiyon bulunacağı ve 1GB RAM’e sahip A8 işlemci olacağı söylenmekte (ve tabiki 4-inç ekran söz konusu).

Söylentiler doğrultusunda 500 dolar etiket fiyatına sahip olması beklenen 5e’nin her ne kadar Eylül ayındaki etkinlik ile tanıtılacağı söylense de bahar aylarında Apple’ın bu modeli kullanıcılara sunması bekleniyor.

Kaynak: Technobuffalo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir