Apple’ın Arabaları 2019’da Geliyor

Otomobil sektörüne adım atan bilişim devlerinin her geçen gün bizleri mutlu eden gelmeye devam ediyor. Google’dan sonra büyük bir yatırım yapan projesini ilerleten Apple’ın elektrikli otomobilleri 201 yılında piyasaya çıkabilir.

Wall Street Journal haberine göre fizibilite çalışmasını bitiren ekip artık fiziksel olarak üretime hazır. Geçtiğimiz haftalarda 600 kişiyi bu proje için işe alan Apple, araçların üretimi için daha fazla zaman harcamak istemiyor. Tamamen bilgisayar mobil teknolojiler ile donatılacak olan Apple arabası, görücüye çıkacağı tarihi iple çekiyor.

Araçlar iOS işletim sistemi ile kontrol edilecek
Aynı zamanda devinin çıkaracağı elektrikli otomobil, yakıt sarfiyatı bakımından da oldukça çevre dostu ekonomik olacak. Yeni nesil otomobillerde bulunan ECU dediğimiz beyine iOS işletim sistemi hükmedecek ve Apple’ın elektrikli arabası adeta dört tekerli bir iPhone/iPad görevi görecek. GPS sistemlerinde çığır açacak olan araçların tüm fonksiyonu iOS tarafından yönetilecek. Bu özellikler ile birlikte kendi iPhone/iPad cihazlarımız ile kapısını kilitleyebileceğimiz ve pencerelerini kontrol edebileceğimiz arabalar bizleri bekliyor olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir