Bahçeli: İnternet Gardiyanları Kuyruğa Girmişler

bahceli-internet-gardiyanlari-haber-alma-5636653_2898_400

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter’dan yaptığı açıklamada medyanın bağımsız olmadığını savunarak; “Tarafsız ve bağımsız olması gereken medya; köleleşmiş, uzaktan kumanda edilen oyuncağa dönüşmüştür. İnternet gardiyanları haber alma özgürlüğünü zapturapt altına almak için kuyruğa girmişlerdir” dedi.

“ÇÖZÜLMENİN BAŞLADIĞI YER AHLAKTIR”

Sosyal paylaşım sitesi Twitter’da açıklama yapan MHP Genel Başkanı Bahçeli şu ifadelere yer verdi: “Hayal kırıklığı yaşayan toplumlarda çözülmenin başladığı ilk yer ahlaktır. İnsanı ahlaklı kılan temel duygu da hayadır. Haya perdesi yırtılan birisi için yaptığı işin, aldığı kararın, ağzından çıkan sözün doğru veya yanlışlığı önemli değildir. Çıkarları uğruna vicdanlarının sesine kulak tıkayanların insani ve vicdani haslet ve değerleri de ya çürük ya da çoraktır. Bir şeyin gereğini, gerçeğini, güzelliğini saptıran ve sulandıranlar ahlaki sorumluluktan kaçan, manevi vebali umursamayanlardır. Bunlar fıskın kelepçelerini ruhlarına geçirerek ahlaksızlığın dehlizlerinde dolaşırlar. Bunlar aydınlığa çıkınca ayakta duramazlar. ve bunlar şu an yetki, unvan, para, şöhret, mevki ve koltuk sahibidir.

“İHLAL EDİLMEDİK BİR ŞEY BIRAKILMADI”

Görüyorsunuz, Türkiye’de ihlal ve inkar edilmedik bir şey bırakılmadı. Tarafsız ve bağımsız olması gereken medya; köleleşmiş, uzaktan kumanda edilen oyuncağa dönüşmüştür. İnternet gardiyanları haber alma özgürlüğünü zapturapt altına almak için kuyruğa girmişlerdir. Meraklanmayın, ülkemizin bu karabasandan uyanması, kabus gibi çöken zulüm ve baskıdan kurtulması muhakkak ki gerçekleşecektir. Dar ve köhne kalıpları kıracak, korku dağlarını yıkacak, hak ve hukukumuzu savunacak cesaret ve irade hepimizde vardır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir