Casus bileklik yaptılar

Bu bileklik paylaşımı casusluk boyutuna taşıyabilir.

Casus bileklik yaptılar

 

, hayatımızın her anını mesaj, veya video olarak paylaşma saplantısı doğurdu. ABD'li girişimcilerin geliştirdiği bir cihaz ise paylaşım bağımlılığını ‘casusluk' boyutuna taşıyacak gibi görünüyor.

Bir şey yapmak için mutlaka Facebook ve Twitter'dan ne yaptığımızı belirtmek gerekiyor. Instagram'da paylaşmadan çok güzel bir şey görmek bizi tatmin etmiyor, Foursquare'de check-in yapmadan bir yere ulaşmıştığımızı kabul etmiyoruz.

Tüm bunların üzerine, tanımadığımız insanlar ve arkadaşlarınız arasında casusluk yapabileceğiniz bir cihaz eklenirse nasıl olur?

Kapture adı verilen bileklik, dokunduğunuz anda son 1 dakikanın ses kaydını yapan bir cihaz. Bileklik, nerede olursanız veya ne yapıyor olursanız olun, ses kaydı yapılan son bir dakikayı otomatik olarak telefonunuza aktarıyor, kısaca, paylaşıma hazır hale getiriyor.

ABD'de girişimcilerin projelerini destekleyen Kickstarter şirketinin bağış kampanyasına katılan Kapture, sinsi bileklikleri hayata geçirmek için 150 bin dolar toplamayı amaçlıyor.

‘ANILARI DAHA İYİ YAKALAMANIN YOLU'

Kapture, kötü amaçlı kullanılabilecek cihazı, unutmak istenmeyen anları daha yakalamak için geliştirmiş.

Şirket, Kickstarter sayfalarında, “Hayatta alıntı yapılabilen anları yakalamanın iyi bir yolu yok… Arkadaşlarla geç unutulmaz anlar, uzun yollardaki diyaloglar, çocukların söylediği onca çılgın şey, kaydetmeye değer” yorumunda bulundu.

Kapture, her yöne hareket edebilen yüksek kayıt kalitesi olan mikrofonuyla her an kullanılmaya hazır bir cihaz. Bir dokunuşla aktif olan cihazın yaptığı ses kayıtlarını anında akıllı telefona, oradan da sosyal ağlara iletme kapasitesinin olması, normal tüketiciden çok casusların işine yarayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir