Casus Yazılımlardan Kurtulmanın En İyi Yolu

casus_yazilimlardan_kurtulmanin_en_iyi_yolu_h322

Milyonlarca mobil uygulamayı ücretsiz ve az yer kapladığı için güvenli zanneden mobil kullanıcılar, cihazlarındaki tüm bilgilerini hırsızlığa karşı savunmasız bırakıyor.

Mobil istihbarat raporları, mobil kullanıcıların büyük güvenlik risklerine karşı bilinçlenmesi ve gerekli önlemleri alması adına büyük önem taşıyor.

Teknolojinin hayatımıza girdiği günden beri dijital dünyanın arka sokaklarında sürekli olarak bizleri tehdit eden yazılımlarla uğraşıyoruz. İlk başlarda bu yazılımlardan anti virüs programları ile kurtulmaya çalıştık ancak o kadar çok casus yazılım yayılmaya başlandı ki anti virüs programları bile hızlarına yetişemedi ve zaten kere sistemimize girdikten sonra bütün bilgilerimizi alarak bizleri olası tehlikelere karşı korumasız kılmaya başladı.

Durum böyle olunca da çok bilinçli kullanıcı, kullanacakları programları test etmeye ve inceleme yaptıktan sonra kullanamaya başladı.

Bugün sizlere yıllarda akıllı telefonlar ile sistemlerimize giren casus yazılımlardan bahsedeceğiz. Malumunuzdur ki insanlar uygulamalar ücretsiz ve ufak boyutlu oldukları için sürekli telefonlarına indiriyor ve bu sayede istedikleri gibi uygulamaları kullandıklarını, dahası güvenli olduklarını düşünüyorlar.

Ancak ne yazık ki durum öyle değil. Çünkü bu yazılımlar sizin telefonunuz da ki bütün bilgilerinizi çalıyor. Sizler de bu konuda güvenlik tedbirleri almak istiyorsanız eğer mobil uygulama istihbaratı raporlarını incelemelisiniz.

MOBİL UYGULAMA İSTİHBARATI RAPORLARI

Mobil uygulama istihbaratı raporlarına Android sandbox sitesinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Android sandbox güvenmediğiniz veya şüphe ettiğiniz zararlı uygulamaları analiz ederek neler yaptığını, kimler ile bağlantı kurduğunu kolayca öğrenebilirsiniz ayrıca bu sayede bütün kullandığınız uygulamaları inceletebilir ve sizler de zararlı uygulama analizi sayesinde mobil uygulama istihbaratı raporlamaları oluşturmaya yardımcı olabilirsiniz.

Ekleyen turkirc.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir