Dünyanın En Küçük 360 Derece Kamerası

Son dönemde ufak boyutlardaki kameralara özellikle geliştiriciler tarafından büyük ilgi var. Sıklıkla Kickstarter ve Indiegogo gibi siteler üzerinde karşımıza çıkan küçük kameralara bir yenisi daha ekleniyor. Lunaisimli 360 derece kamera Indiegogo sitesinde yerini aldı ve bağış toplamaya başladı.

Herkes için kolayca kullanılabilecek şekilde tasarlanmış olan Luna, tek bir buton ile işlem yapabiliyor. Luna, 360 derece fotoğraf ve video çekme işini telefonla yapıyor gibi kolaylaştırıyor. Luna ayrıca çift 190 derece balık gözü lens kullanan teknolojisi ile birlikte, su geçirmezlik ve döner başlık stabilizasyonu sayesinde anılarınızı en iyi şekilde kaydetme olanağı sunuyor.

Luna 360 derece kamera ile paylaşım

İçindeki entegre WiFi sistemi ile birlikte çektiğiniz kareleri interaktif olarak anında telefonunuzdan görüntüleyebiliyor, sosyal medyalarda paylaşabiliyor, hatta 360 derece canlı yayınlar bile yapabiliyorsunuz.LunaCardboard ve Luna mobil uygulaması ile birlikte çekilen videoları sanal gerçeklik şeklinde de izleyebiliyorsunuz.

Bugün bir 360 derece video çekilebilmesi için büyük, çok parçalı kameralar ve karışık yazılımlar gerekebiliyor. Luna, buna karşı olarak aşırı kolay kullanılabilmesi amacıyla yapılmış. 6 cm çapı ve 170 gram ağırlığıyla Luna, bilardo topuna benziyor ve taşınması da çok kolay. Üzerindeki butona tek tıkla panoramik fotoğraf, iki tıklama ile HD 360 derece videolar çekiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir