Dünyanın En Küçük 360 Derece Kamerası

Son dönemde ufak boyutlardaki kameralara özellikle geliştiriciler tarafından ilgi var. Sıklıkla  ve Indiegogo gibi siteler üzerinde karşımıza çıkan küçük kameralara bir yenisi daha ekleniyor. Lunaisimli  Indiegogo sitesinde yerini aldı ve bağış toplamaya başladı.

Herkes için kolayca kullanılabilecek şekilde tasarlanmış olan Luna, bir buton ile işlem yapabiliyor. Luna, 360 derece fotoğraf ve video çekme işini telefonla yapıyor gibi kolaylaştırıyor. Luna ayrıca çift 10 derece balık gözü lens kullanan teknolojisi ile birlikte, su geçirmezlik ve döner başlık stabilizasyonu sayesinde anılarınızı en iyi şekilde kaydetme olanağı sunuyor.

Luna ile paylaşım

İçindeki  WiFi sistemi ile birlikte çektiğiniz kareleri interaktif olarak anında telefonunuzdan görüntüleyebiliyor, sosyal medyalarda paylaşabiliyor, hatta 360 derece canlı yayınlar bile yapabiliyorsunuz.LunaCardboard ve Luna  uygulaması ile birlikte çekilen videoları sanal gerçeklik şeklinde de izleyebiliyorsunuz.

Bugün bir 360 derece video çekilebilmesi için büyük, çok parçalı kameralar ve karışık yazılımlar gerekebiliyor. Luna, buna karşı olarak aşırı kolay kullanılabilmesi amacıyla yapılmış. 6 cm çapı ve 170 gram ağırlığıyla Luna, bilardo topuna benziyor ve taşınması da çok kolay. Üzerindeki butona tıkla panoramik fotoğraf, iki tıklama ile HD 360 derece videolar çekiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir