Dünyanın İlk 1. Şahıs Bakış Açılı Filmi ‘Hardcore’un Tanıtım Videosu Yayınlandı

 

Hardcore şimdiye kadar çekilmiş, 1. şahıs bakış açısını kullanan tek film ve filmin ilk tanıtım videosu tam anlamıyla mükemmel görünüyor.

Sinema sektörü teknolojinin gelişmesiyle birlikte yeni yapım tekniklerine, yeni efektlere ve imkanlara sahip oluyor, bu yeniliklerle hazırlanan filmler her zamankinden daha gerçekçi görünüyor. Şimdiye kadar çekilen full hd film izle filmlerin hepsi, olayların dışında olduğumuz yani “3. şahıs” sayıldığımız bir kamera açısına sahipti. Bu filmlerde yaşanılan heyecan, korku ve diğer duygular, karakterlerle kurduğumuz empati sonucunda gerçekleşen durumlar. Sinema sektörüne, 2019 filmleri bu empatiyi çok daha güçlendirecek yeni bir kamera açısı geldi; 1. şahıs bakış açısı.

Yeni çıkacak “Hardcore” adlı bir film, sahip olduğu aksiyon ve macera dolu sahneleri 1. şahıs başkış açısı ile izleyiciye sunacak. Filmin ilk tanıtım videosu yayınlandı ve açıkçası bu görüntüleme açısı, filmde karşılaşabileceğimiz klasik aksiyon sahnelerine (araba patlatma, silahla ateş etme gibi) çok ayrı bir hava katmış.

 

Film yeni bir cihaz olan ve başa takılabilen bir kamera yardımıyla çekilmiş. Kamera sahip olduğu açılardan dolayı izleyiciye, onların gözünden görüldüğü hissini yaşatıyor. Filmde başrol karakterimiz de bir cyborg olunca onun gözünden göreceğimiz sahneler çok daha heyecanlı bir hale gelmiş.
Bu görüntüleme açısı 3D teknolojisiyle birleştirilirse ortaya mükemmel bir film deneyiminin çıkacağı görüşündeyim. Film şu an ABD’de sinemalarda ve Türkiye’de haftaya vizyona gireceği tahmin ediliyor.

Kaynak: TheLadBible

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir