Efkan Ala’dan Kabataş açıklaması

1384262343327

Bakan Efkan Ala, Gezi Parkı olayları sırasında İstanbul Kabataş’ta bebeğiyle saldırıya uğradığı iddia edilen kadının açıklamaları ve medyada yer alan görüntülerle ilgili, “O olay gerçekleşmiştir, ilgililer ve işin sahibi, o olaya maruz kalan çıkmış bunu söylemiştir. Bu da adli tıp raporuyla teyit edilmiştir” dedi.
Erzurum’un Oltu ilçesinde temaslarını sürdüren İçişleri Bakanı Efkan Ala, babaocağında olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, güzel memleketin kadir şinas insanlarının Oltu’da olduğunu belirterek, bakan olduktan sonra ilçeye ilk kez geldiğini söyledi.
Daha önce vakit bulamadığı için gelemediğini ifade eden Ala, şunları kaydetti: “Ama ne kadar sıcak ve büyük bir ilgiyle karşılandığımızı gördünüz. Gurur verici. Hem AK Parti hükümetleri bakımından gurur verici, 11 yıl sonra bu kadar büyük bir ilgi hem de kendi açımdan çok sorumluluk veren bir durum. Bir kere hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum. Minnettar olduğumu belirtmek istiyorum. Onlara layık olan kamu hizmetlerini tabii ki yerine getirmeye çalışacağız. Türkiye’nin istikrarına verdikleri desteğin değeri ölçülemez. Kurulduğundan beri AK Parti’ye 11 yıldır bu desteği veriyorlar, artarak verecekleri de ortada. Bundan sonra da sürdüreceklerdir. Biz de bundan sonra daha fazla kamu hizmeti nasıl getiririz, bunun çabası içerisinde olacağız. Türkiye’ye karşı sorumluluklarımız var. Kendi memleketimize karşı da elbette sorumluluklarımız var. Bu sorumlulukların bilincindeyiz”
Gezi Parkı olayları sırasında İstanbul Kabataş’ta bebeğiyle saldırıya uğradığı iddia edilen Zehra Develioğlu’nun açıklamaları ve medyada yer alan görüntülere ilişkin soru üzerine Bakan Ala, şu cevabı verdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir