En Küçük Su Geçirmez Kamera: YoCam

Son dönemde  ve  sitelerinde moda olan küçük boyutlu kameralara bir yenisi eklendi. YoCam kamera dünyanın çok yönlü, küçük ve su geçirmez kamerası olarak Kickstarter üzerinde yerini aldı.

YoCam, dünyanın en küçük su geçirmez kamerası olmasının yanında, hepsi bir arada  kamera olarak günlük ihtiyaca hizmet edebilecek bir kamera olarak tasarlanmış. Bunu da kaliteli, çok yönlü ve ucuz olmasıyla yapmayı hedefliyor.

YoCam özellikleri

Hiçbir özellikten fedakarlık yapmadan 3.3 x 1.2 x 0.8 inç boyutlara düşürülen ve 55 gram kadar hafif olan bu kamera  sertifikası ile 6 metreye kadar su altında çekim yapabiliyor. YoCam küçük boyutuna rağmen içinde birçok yüksek teknoloji bulunduruyor. MoSteadystabilizasyon, HDR video ve fotoğraf çekimi, P2P uzaktan erişimi,2.7K çözünürlükte 30 FPS video çekme, hızlandırılmış çekim, seri çekim, ağır çekim, gecikmeli çekim, tekrar modu ve devamlı çekim gibi özellikler bunlara örnek.

Hayat Kayıt modu yani diğer adıyla devamlı çekim modunda, sadece bir tuşa basıp cihazın belli aralıklarla, günlük yaşantınızı kaydedercesine fotoğraf çekmesini sağlayabiliyorsunuz. 2 mikron piksel boyutuyla, 140 derece geniş açı odaklı lensiyle, f2.0 aralığında düşük ışıklarda da kaliteli performans sergileyen YoCam, sadece tek bir butonla kontrol edilebildiğinden kullanımı da çok kolay.

700 mAh şarj edilebilir batarya kullanan kamera, 1080p 30 FPS olarak 2 saat kesintisiz kayıt yapabiliyor. Kısaca su altı kamerası, stabilizasyon teknolojisi ile bir koşu kamerası, minik selfie cihazı ve eklenebilen aksesuarlar ile daha birçok farklı şekilde kullanılabilen YoCam, benzeri her cihazda olduğu gibi fotoğrafları düzenlemeye ve paylaşmaya yarayan, akıllı uygulamasıyla birlikte geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir