En Küçük Su Geçirmez Kamera: YoCam

Son dönemde Kickstarter ve Indiegogo sitelerinde moda olan küçük boyutlu kameralara bir yenisi eklendi. YoCam kamera dünyanın çok yönlü, küçük ve su geçirmez kamerası olarak Kickstarter üzerinde yerini aldı.

YoCam, dünyanın küçük su geçirmez kamerası olmasının yanında, hepsi bir arada akıllı kamera olarak günlük ihtiyaca hizmet edebilecek bir kamera olarak tasarlanmış. Bunu da kaliteli, çok yönlü ve ucuz olmasıyla yapmayı hedefliyor.

YoCam özellikleri

Hiçbir özellikten fedakarlık yapmadan 3.3 x 1.2 x 0.8 inç boyutlara düşürülen ve 55 gram kadar hafif olan bu kamera IP68 sertifikası  6 metreye kadar su altında çekim yapabiliyor. YoCam küçük boyutuna rağmen içinde birçok yüksek teknoloji bulunduruyor. MoSteadystabilizasyon, HDR  ve çekimi, P2P uzaktan internet erişimi,2.7K çözünürlükte 30 FPS video çekme, hızlandırılmış çekim, seri çekim, ağır çekim, gecikmeli çekim, tekrar modu ve devamlı çekim gibi özellikler bunlara örnek.

Hayat Kayıt modu yani diğer adıyla devamlı çekim modunda, sadece bir tuşa basıp cihazın belli aralıklarla, günlük yaşantınızı kaydedercesine çekmesini sağlayabiliyorsunuz. 2 mikron piksel boyutuyla, 140 derece geniş açı odaklı lensiyle, f2.0 aralığında düşük ışıklarda da kaliteli performans sergileyen YoCam, sadece tek bir butonla edilebildiğinden kullanımı da çok kolay.

700 mAh şarj edilebilir batarya kullanan kamera, 1080p 30 FPS olarak 2  kesintisiz kayıt yapabiliyor. Kısaca su altı kamerası, stabilizasyon teknolojisi bir koşu kamerası, minik selfie cihazı ve eklenebilen aksesuarlar ile daha birçok farklı şekilde kullanılabilen YoCam, benzeri her cihazda olduğu gibi fotoğrafları düzenlemeye ve paylaşmaya yarayan, akıllı telefon uygulamasıyla birlikte geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir