Extra ban kipleri

mIRClogo

Genişletilmiş ban tipleri
Genişletilmiş banlar ~<tip>:<parametre>. şeklindedir.
[email protected] haricinde diğer şekillerde ban ve muafiyet eklemenizi sağlar. Ayrıca kullanıcıları ‘quieting’ (sakinleştirmek) gibi şeyleri de destekler.

Bu ban tipleri, hangi hareketlerin bir ban ile etkilendiğini belirtir:

Tablo aşağıdadır ördan inceleyebilirsiniz.

tip: açıklama:
~q quiet Kullanıcı kanala girebilir fakat yazı yazamaz, yazabilmesi için +v veya daha yükseği gerekmektedir. Örnek: +bb ~q:*!*@blah.blah.com ~q:nick*!*@*
~n nickchange Kullanıcı nick değişemez, değişebilmesi için +v veya daha yükseği gerekmektedir. Örnek: +bb ~n:*!*@*.aol.com ~n:nick*!*@*
~j join Eğer bir kullanıcı, bu banla eşleşiyorsa kanala giremez. Eğer kanal içerisinde ise, tüm faaliyetleri yapabilir.Kanal içerisinde konuşabilme, nick değiştirme ve /INVITE komutunu kullanabilme gibi. Örnek: +bb ~j:*!*@*.aol.com ~j:nick*!*@*

Bu ban tipleri kullanılabilen yeni kriterleri gösterir:

Tablo aşağıdadır ordan inceleyebilirsiniz.

tip: açıklama:
~c Eğer kullanıcı bu kanalda olduğunda diğer kanallara giriş yapamaz. Öneki (+/%/@/&/~) olan kullanıcılar veya daha üst yetkilere sahip olan kullanıcılar kanala giriş yapacaklardır. Örnek: +b ~c:#lamers, +e ~c:@#trusted
~r realname Kullanıcıların realnameleri eşleşiyorsa, diğer kanallara giriş gerçekleştiremez.
Örnek: ~r:*Stupid_bot_script*
NOT: (‘_’) Karakteri (‘ ‘) karakterine denk gelir ve dolayısı ile (‘_’) karekteri, bu ban ‘Stupid bot script v1.4’ ile eşleşir.
~R registered Eğer bir kullanıcı kendini servislere tanıtmışsa (Genellikle NickServ) ve nicki eşleşiyorsa bu ban ile eşleşecektir. Yani bu ban çeşidi yalnızca ban yollarında geçerlidir (+e).
Örnek: +e ~R:Nick Nick veya rumuzlu kullanıcının diğer banlarına bakılmaksızın eğer kendini NickServ’ tanıtmışsa kanalda bulunmasına izin verir.
~a account Eğer bir kullanıcı, hesap adı ile Servislere oturum açması halinde bu ban ile eşleşecektir.
Bu ~R’ den biraz daha farklı olduğunu, yani nicki ABC olan bir kullanıcı hesabı XYZ altında kaydedilebilir anlamındadır.
Tüm Servisler bu paketleri desteklemez.Bu durumda, bunun yerine ~R kullanmak zorundadır.
Örnek: +e ~a:SomeName Servislerden oturum sağlayan “SomeName” hesap adı altında kullanıcı(lar) ne olursa olsun kanala girişi yasaklanacaktır.

Sen 1. gruptan olan banları 2. bir grupa yönlendirebilirsin +b ~q:~c:#lamers, yapılan ban, ‘Quiet’ olan kullanıcıları #lamers kanalına girmelerini sağlayacaktır.

Ban tipleri ikinci grup arasından invite (+I) durumları için kullanılabilirler. Örneğin; +I ~c:#trusted ve +I ~a:accountname.

Modüllerden başka ban tipleri de ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.