Facebook, sanal gerçeklik için ayrı mobil uygulama geliştiriyor

sanal gerçeklik deneyimini mobile getiriyor. WSJ’nin konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre bunu 360 derece videoları destekleyen ayrı bir uygulamayla yapmaya hazırlanıyor. Uygulama, kullanıcıların 360 derece videoların açısını telefonlarını hareket ettirerek değiştirmesini sağlayacak.

Sanal gerçeklik alanı ’un Mart 2014’te Oculus VR’ı satın almasından bu yana artan bir ilgi görüyor. Samsung‘dan Sony‘ye farklı üreticiler ve çok sayıda farklı girişim sanal gerçeklik üzerinde çalışmaya devam ediyor. kullanıcıya yönelik ilk sanal gerçeklik başlığını önümüzdeki yıl piyasaya sunacağını açıklayan Oculus’un,Rift ile endüstride daha ciddi bir hareketlilik yaratması bekleniyor.

’un bugün mobil için geliştirdiği belirtilen sanal gerçeklik uygulaması ise Oculus göre yüzeysel bir deneyim sunuyor ve bu açıdan Google’ın video (YouTube) öncelikli sanal gerçeklik adımına karşı atılmış gibi görünüyor

’un mobilde Google karşı üstünlüğü de bu açıdan bir avantaj olabilir. Bununla birlikte, ’un iOS ve Android için geliştirdiği belirtilen uygulama, sanal gerçekliğin Oculus’tan çok daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir