Facebook, Uygulamalarını Kaldırdı

Mark ’in Facebook’u geliştirme ve popüler olan girişimlere yönelme hevesi bazen hüsranla sonuçlanabiliyor. Facebook’un fişini çektiği uygulamaların yenisine Creative Labs bünyesinde geliştirdiği Slingshot, Riff ve Rooms uygulamaları eklendi. Facebook, dün gece sürpriz bir şekildeiOS ve Android uygulama mağazalarında yer alan Slingshot, Riff ve Roomsuygulamalarını kaldırdı ve Creative Labs’ın sayfası da kapatıldı.

Facebook zamanında Snapchat ile ilgilenmiş ve satın almak istemişti.Snapchat’i bünyesine katamayan Facebook, rakip olabilmek için Slingshotuygulamasını geliştirmişti. Ancak Slingshot beklenilen ilgiyi görmedi. Facebook, Nisan ayında ise Riff ile karşımıza çıkmıştı. Riff ile 20 saniye uzunluğunda videolar çekip arkadaşlarınız ile paylaşabiliyordunuz. Ancak yine bu servis de ilgi görmedi.

Facebook, Rooms  ile odaları oluşturarak burada kullanıcıların paylaşım yapmasını sağlıyordu. Slingshot, Riff ve Rooms ile umduğunu bulamayan Facebook’un bu servislerini kapatması normal karşılanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir