Facebook, Uygulamalarını Kaldırdı

Mark Zuckerberg'in Facebook'u geliştirme ve popüler olan girişimlere yönelme hevesi bazen hüsranla sonuçlanabiliyor. Facebook'un fişini çektiği uygulamaların bir yenisine Creative Labs bünyesinde geliştirdiği , ve Rooms uygulamaları eklendi. Facebook, dün gece sürpriz bir şekildeiOS ve  uygulama mağazalarında yer alan Slingshot, Riff ve Roomsuygulamalarını kaldırdı ve Creative Labs'ın Web sayfası da kapatıldı.

Facebook zamanında Snapchat ile ilgilenmiş ve satın almak istemişti.Snapchat'i bünyesine katamayan Facebook, rakip olabilmek  Slingshotuygulamasını geliştirmişti. Ancak Slingshot beklenilen ilgiyi görmedi. Facebook, Nisan ayında ise Riff ile karşımıza çıkmıştı. Riff ile 20 saniye uzunluğunda videolar çekip arkadaşlarınız ile paylaşabiliyordunuz. Ancak yine bu servis de ilgi görmedi.

Facebook, Rooms  ile sohbet odaları oluşturarak burada kullanıcıların paylaşım yapmasını sağlıyordu. Slingshot, Riff ve Rooms ile umduğunu bulamayan Facebook'un bu servislerini kapatması normal karşılanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir