Gmail’i kıskandıracak hamle!

fft2mm3210992

Microsoft, popüler e-posta hizmeti Outlook.com ile bu çok önemli aracı birleştirdiğini duyurdu!

 

Microsoft, e-posta alanındaki bir numaralı rakibi Gmail’e karşı bir yeniliğe imza atıyor. Firmanın web tabanlı popüler e-posta hizmeti Outlook.com, artık Skype ile iç içe çalışacak.
Outlook.com ve Skype entegrasyonunun doğrulandığı resmi blog gönderisinde Microsoft, kullanıcıların gelen kutularını terk etmeden sesli ve videolu aramalar yapabileceklerini söylüyor. Skype kişilerinizle metin tabanlı anında mesajlaşma işlevini kullanmanız da mümkün.
Nisan’dan bu yana İngiltere’de denenen yeni işlev, ABD, Kanada, Brezilya, İngiltere, Almanya ve Fransa’da hizmete sunulmaya başlandı. Yeniliğin tüm dünyaya açılması ise yakın bir zamanda gerçekleşecek.
Skype’ı Outlook.com içerisinde etkinleştirmek için önce iki hesabınızı bağlamanız, ardından web tarayıcınız için bir eklenti indirmeniz gerekiyor.
Microsoft, 2011’de satın aldığı Skype’ı farklı platformlarına kademeli olarak entegre etmeyi planlıyor. Şirket geçtiğimiz günlerde Skype’ın Windows 8.1 güncellemesiyle beraber işletim sistemindeki varsayılan mesajlaşma hizmeti halini alacağını doğrulamıştı.
Bu arada Microsoft, bu önemli hizmetini kapatacağını duyurdu! Sonraki sayfamızda…

Bir Microsoft hizmeti tarihe karışıyor
Bu arada yeni hizmetini kullanıma açan Microsoft, bir başka hizmetinin kapılarını kapatacağının haberini verdi. QR kodlarına benzer Microsoft kodlarını taramaya izin veren Microsoft Tag, 19 Ağustos 2015’ten itibaren geçerliliğini yitirecek. Microsoft’un yaptığı açıklamaya göre bu tarihe kadar varolan Microsoft Tag hizmeti hesabını, Tag kodlarını kullanmanız ve yeni Tag’ler oluşturmanız her zamanki gibi mümkün olacak.
Scanbuy, Tag’den olan geçişleri hızlandırmak için 18 Eylül 2013’ten itibaren Tag teknolojisini destekleyecek ve Tag kullanıcılarına çeşitli geçiş hizmetleri sunacak. Bu sayede Microsoft Tag, Scanbuy’ın ScanLife platformu altında yaşamını sürdürecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir