Google’dan Yepyeni ve Geliştirilmiş Google Glass Çalışması: Project Aura

Google’ın ilk duyurduğunda “geleceğin teknolojisi” denilen ancak sanıldığı gibi tutmayan Google Glass’ın yeni ve daha gelişmiş versiyonu olacak olan Project Aura çalışmaları devam ediyor.

 

Artık günümüzde OculusHTC ViveSamsung Gear VR,Microsoft HoloLens, Sony PlayStation VR gibi ürünleri görünce Google’ın iki hamlesi olan Cardboard ve GoogleGlass artık eskide kalmış oldu.

Aslında giyilebilir teknoloji konusunda ilklerden olan ve akıllı gözlük konseptini ilk hayata geçiren firma Google Glass ile o kadar da bekleneni veremeyip bir de maşallahı olan fiyatlarıyla yeterli ilgiyi görememişti. Daha sonra bu yılın başlarında Google Glass’ı piyasadan çeken firmaya Sony tarafından SmartEyeGlass adındaki benzer işlevlere sahip olan gözlük ile cevap gelmiş gibi olsa da o gözlükte de bir gelişme göremedik.

 

Amazon‘un Lab126 adındaki donanım geliştirme departmanından da bazı yeni çalışanlar kazanan Google, birkaç farklı gözlük ile de karşımıza çıkabilir. Ancak Google Glass’ın başarısızlığını Project Aura ile farklı bir yoldan komple değiştirmek ve tamamen başarıya ve dikkat çekici sektöre çekmek isteyerek kolları sıvadı. Bakalım Google’ın bu yeni atağı gelecek yıllarda sokaklarda akıllı gözlükler takan insanlar görmemize yol açacak mı.

 

ALINTIDIR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir