Havaalanlarında Hoverboard Yasaklanıyor

İki tekerlekli ve akülü kaykay olarak tabir edilen Hoverboard’lar Dünya’da büyük bir ilgi ile karşılaştı. Ülkemizde de satışlarının yapıldığıHoverboard’lar, dengeli yapıları ile dikkat çekiyor. Ancak dikkatsiz kullanımlarda tehlikeli olabilen kaykay, kullanıcıların yaralanmasına sebep olabiliyor. Bazı ülkelerde yasaklanan ve motorlu araç sınıfına sokulan akülü kaykay, yeni bir yasak ile karşımıza çıkıyor.

Adı alev almalar ve patlamalar ile kötüye çıkan Hoverboard, güvenlik nedenleri ile kullanıcılarını tedirgin ediyor. ABD’li resmi kurum Consumer Product Safety Commission (CPSC) Hoverboard’ların nasıl çalıştığı ve ürünlerin neden alev aldığını çözmek için soruşturma başlattı.

15-12/14/hoverboard-1450083394.jpg

Ürünlerde yaşanan bu sorunlar üzerine bazı havaalanları önlem alma kararı verdi. Alaska Airlines, British Airways, JetBlue ve Virgin America gibi önde gelen uçak firmaları, Hoverborad’ların kabine alınmayacağını duyurdu. Kabin içerisinde olası bir alev alma durumunda yolcuların hayatını tehlikeye sokabileceğini belirten firmalar, bu ürünlerin sadece bagaj bölümünde bulunmasına izin veriyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir