Türkçe mIRC Helpserv Komutları

Konu: Helpserv Kullanımı

Helpserv, sunucuda kullanılan servisler (Nickserv, Chanserv, Memoserv, Operserv, Statserv) hakkında bilgi almak için kullanılan servisin ismidir.

/Servisismi Help: İsmi geç servis ile ilgili genel bilgi almak için kullanılır.
Kullanım1: /nickserv help veya /services help => Nickserv servisi hakkında genel bilgi almak için kullanılır.
Kullanım2: /chanserv help => Chanserv servisi hakkında genel bilgi almak için kullanılır.
Kullanım3: /memoserv help => Memoserv servisi hakkında genel bilgi almak için kullanılır.
Kullanım4: /operserv help => Operserv servisi hakkında genel bilgi almak için kullanılır. Sadece sunucu yöneticileri kullanabilir.
Kullanım5: /statserv help => Statserv servisi hakkında genel bilgi almak için kullanılır. Sadece sunucu yöneticileri kullanabilir.

/Servisismi Help Commands: İsmi geçen servis ile ilgili kullanılabilecek komut listesini görmek için kullanılır.
Kullanım1: /nickserv help commands veya /services help commands => Nickserv servisi ile ilgili kullanılabilecek komut listesini görmek için kullanılır.
Kullanım2: /chanserv help commands => Chanserv servisi ile ilgili kullanılabilecek komut listesini görmek için kullanılır.
Kullanım3: /memoserv help commands => Memoserv servisi ile ilgili kullanılabilecek komut listesini görmek için kullanılır.
Kullanım4: /operserv help commands => Operserv servisi ile ilgili kullanılabilecek komut listesini görmek için kullanılır. Sadece sunucu yöneticileri kullanabilir.
Kullanım5: /statserv help commands => Statserv servisi ile ilgili kullanılabilecek komut listesini görmek için kullanılır. Sadece sunucu yöneticileri kullanabilir.

/Servisismi Help Komutismi: İsmi geçen servis ile ilgili kullanılabilecek komut listesinde ki (/servisismi help commands) komutlar hakkında bilgi almak için kullanılır.
Örnek: /nickserv help veya /services help register => Nickserv servisi ile ilgili kullanılabilecek komut listesinde ki (/nickserv help commands), register komutu hakkında bilgi almak için kullanılır.
Örnek: /chanserv help set => Chanserv servisi ile ilgili kullanılabilecek komut listesinde ki (/chanserv help commands), set komutu hakkında bilgi almak için kullanılır.
Örnek: /memoserv help read => Memoserv servisi ile ilgili kullanılabilecek komut listesinde ki (/memoserv help commands), read komutu hakkında bilgi almak için kullanılır.
Örnek: /operserv help global => Operserv servisi ile ilgili kullanılabilecek komut listesinde ki (/operserv help commands), global komutu hakkında bilgi almak için kullanılır.
Örnek: /statserv help servers => Statserv servisi ile ilgili kullanılabilecek komut listesinde ki (/statserv help commands), servers komutu hakkında bilgi almak için kullanılır.

/Servisismi Help Komutismi Altkomutismi: İsmi geçen servis ile ilgili kullanılabilecek bazı komutların alt komutları mevcuttur. İşte bu alt komutlar hakkında bilgi almak için kullanılır.
Örnek: /nickserv help set password veya /services help set password => Nickserv servisi ile ilgili set komutunun, alt komutu olan password komutu ile ilgili bilgi almak için kullanılır.
Örnek: /chanserv help set founder => Chanserv servisi ile ilgili set komutunun, alt komutu olan founder komutu ile ilgili bilgi almak için kullanılır.
Örnek: /memoserv help set limit => Memoserv servisi ile ilgili set komutunun, alt komutu olan limit komutu ile ilgili bilgi almak için kullanılır.
Notlar
* /chanserv help levels desc => Chanserv Levels fonksiyonları açıklamaları hakkında bilgi almak için kullanılır.
* /chanserv help access levels => Chanserv Levels default ayarlarına göre; Akick, autoop, autohalfop, autovoice, autoprotect, kanala girişi engelleyen kanalda operatör olmayı engelleyen leveller hakkında bilgi almak için kullanılır.

Helpserv hakkında servislerden yardım almak için /helpserv help komutu kullanılır.

* Helpserv Kullanımı konusu eğitimi sona ermiştir.

* Dökümanı okumayı bitirdikden sonra, ilgili eğitmene bunu bildiriniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir