İki Grafik Birimli AMD Gemini Ertelendi

Gemini GPU'ların 2015'in çeyreğinde tanıtılması gerekiyordu. FakatAMD'nin aldığı kararla birlikte kartların ertelenişi kesinleşti. Aslında bu erteleniş yeni bir haber değil. Erteleniş sinyalleri geçtiğimiz haftalardan beri veriliyordu. Fakat nedeninin ne olacağına dair bir bilgi olmamakla beraber, “birkaç neden ertelenmeye sebep olabilir” dialogları kulislerde konuşuluyordu.

Bu nedenlerden bir tanesi Radeon Fury ve Fury X Christmas satışlarındakartların fiyatını düşürmemekti. İkinci neden ise çift-GPU'lu kartlardayazılım desteğinin çok zor sağlanmasıydı.

Ertelenmenin Asıl Sebebi Ne?

Yeni gelen bilgiyle birlikte ertelenmenin  kuvvetli nedenlerinden bir tanesi gelecek olan sanal gerçeklik kitleri. Fiji temelli GPU'ların ve kullanılacak 8 GB'lık HBM'in -High Bandwith Memory- sanal gerçeklik kitleriyle tam anlamıyla uyumlu olmasını istiyorlar. Ertelenme,  Riftve HTC Vive gibi sanal gerçeklik cihazlarının gelişine kadar sürecek.

15-12/24/amd-gcn-hbm-high-bandwidth-memory.jpg

Kartların çıkışı her ne kadar ertelense de 6 Ocak'ta düzenlenecek CESfuarında mutlaka bir yapılacaktır. Hatta 'yi sanal gerçeklik kitleriyle birlikte gövde gösterisi yaparken bulabiliriz.

Gelen haberler ne olursa olsun 2016 sanal gerçeklik kitlerinin yılı olacak veAMD bunun için hazır görünüyor.

No tags for this post.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir