İlk o düşünmüş ama…

fft2mm3246995

Kişiselleştirme servisini ’dan önce hayata geçirmeye çalışmış ama bakın neler olmuş…

 

Motorola’nın ile beraber gündeme getirdiği, telefonları kullanıcıların istediği renklerde sipariş alma planında bir rakibi olduğu anlaşıldı. HTC’nin de, geçmişte benzer bir sistem üzerinde çalıştığı ve bunun için bir web sitesi hazırladığı ancak sonradan vazgeçtiği ortaya çıktı.
HTC’nin öncelikle ABD’deki GSM müşterileri için hizmete sokmayı planladığı yeni web sitesi sayesinde kullanıcılar, sipariş etmek istedikleri telefonların renkleriyle oynayarak kendilerine özel renk paternleri olan telefonlar yaratmak mümkün olacaktı. Kampanya HTC’nin ’lu telefonlarından 8XT ile sınırlı olacak şekilde tasarlanmış ancak yapılan analizlerde her müşteri için özel telefon üretmenin çok maaliyetli olacağı anlaşılınca proje rafa kaldırımış.
Motorola’nın yeni telefonu Moto X için yakın zamanda duyurmayı planladığı benzer bir web sitesi var ve Motorola kişiselleştirme operasyonunda başarılı olursa, HTC’nin de rafa kaldırdığı projesini yeniden hayata döndürmesi mümkün.
HTC, çok ağır mali krizlerle boğuştuğu için, böyle bir operasyonun önce başka bir şirket tarafından denenmesini istiyor olabilir. Aksi takdirde, HTC’nin uzun süredir kötü giden mali tablosunda bir delik daha açılma riski bulunuyor.
Motorola ise, Google tarafından satın alındıktan sonra, arkasında Google’ın dev maddi imkanları ve pazarlama desteği ile başarılı operasyonlara imza atacağından emin görünerek, bu kadar zor bir projeye kalkışıyor.

Bir cevap yazın