Intel NUC Bilgisayarları Artık Daha Güçlü

Uzun süredir piyasada olan Intel NUC bilgisayar ailesine Skylake takvsiyesi yapıldı. CES 2016 kapsamında tanıtılan yeni nesil NUC bilgisayarlar artık daha fazla performans sunabilecek.

1452442333_intel-nuc-yeni.jpg

CES 2016 İle İlgili Bütün Haberlere Buradan Ulaşabilirsiniz!

CES 2016 kapsamında tanıtılan Skylake teknolijli Intel NUC modelleri, medya oynatıcı ve gündelik işler gibi işlemlerde artık daha güçlü olacak. Yeni nesil çift çekirdekli Intel Core i5 işlemcili modelde Intel Iris 540 grafik yongası yer alacak. Skylake ile birlikte DDR4 bellek desteğine de sahip olacak yeni nesil Intel NUC modelinde tam boyutlu HDMI portu, Bluetooth 4.1, Display port, 4 adet USB 3.0, 2 adet USB 2.0 ve kızılötesi portu yer alacak.

1452442635_intel-nuc-ailesi.jpg

Aşağıdan Yukarıya: Ivy Bridge, Haswell, Broadwell ve Skylake Tabanlı Intel NUC modelleri

Wi-Fi teknolojilerinde ise Intel’in Wireless AC modülü yer alacak. Yeni nesil NUC’larda ethernet portu ve NFC teknolojileri de yer alacak.

Daha uygun maliyetli NUC modelinde ise Intel Iris 520 grafik yongası ile desteklenen çift çekirdekli Intel Core i3 işlemcisi yer alacak. Intel NUC cihazlarında, HDD ve RAM ve işletim sistemi ise kullanıcıların satın alması gereken bileşenler olarak nitelendirilebilir.

Mart ayında satışa sunulması beklenen Intel Skylake teknolojili Intel NUC modellerinin satış fiyatı ise henüz belli değil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir