İnternetten en çok satın aldığımız ürün belli oldu!

Hepsiburada, Türkiye'de 2018 yılı alışkanlık ve eğilimlerini açıkladı. Trend Raporu adıyla her 6 altı ayda yayınlanan raporda, Hepsiburada'dan alışveriş yapan müşterilerin en çok tercih ettikleri ürünlerden, en fazla yapılan kelimelere, yerli ve milli ürünlere artan ilgiye ve il ile yaşa göre eğilimlere kadar birçok bilgi paylaşıldı.

35'ten fazla kategoride 18 milyonun üzerinde ürün çeşidiyle müşterilerinin hayatını kolaylaştıran Hepsiburada'nın yayınladığı trend raporu kapsamında; 2018 yılında gerçekleştirilen alışverişlerde, geçen yıla göre yüzde 60'lık bir artış yaşandığı belirtiliyor.

Türkiye en çok temel tüketim ve gıdaya harcama yaptı

2018 yılında Hepsiburada'dan en çok alışveriş yapılan ilk 5 kategori; Temel Tüketim ve GıdaSağlık ve GüzellikKitapAnne Bebek ve Oyuncak ile Hırdavatoldu. 2017'ye göre ise sipariş adetlerinde en çok büyüme gerçekleştiren ürün kategorisi; Ofis Kırtasiye olurken, kozmetik, müzik ve bahçe kategorileri takip etti.

2018 yılının Hepsiburada trend verileri incelendiğinde en fazla talep gösterilen ürünlerin başında bebek bezitoz deterjanakıllı bileklikbulaşık yıkama kapsülüve şarj edilebilir diş fırçası olduğu belirtildi.

Hepsiburada e-ticaretin yıldız ürünlerinin belirlendiği yıllık trend raporu verilerinde, en çok satın alınan ürünün bu sene de bebek bezi olduğunu Hepsiburada trend raporu bu yıl Hepsiburada platformu üzerinden yerli ve milli ürünlere olan ilginin yüzde 100'e yakın artış gösterdiğini ortaya koydu.

Bu büyüme ile ilgili görüşlerini paylaşan Hepsiburada Kurumsal İletişim ve İlişkiler Grup Başkanı Koray Öztürkler, “Hepsiburada olarak, açıklanan genel ekonomi programı ve söylemler çerçevesinde cari açığı önleyecek, yerli ürünleri destekleyen politikaları benimsedik ve düzenlediğimiz kampanyalarla yerli ürünlere olan talebin artmasını teşvik ettik. T.C. Ticaret Bakanlığımız tarafından yürürlüğe alınan Yerli Üretim logosu yerli ürünlerin kolayca fark edilerek, tercih edilmesini teşvik edici güçlü bir uygulama oldu. Biz de platformumuzda yerli üretim ürün ında, bu logoyu yayınlandığı şekilde ürün görsellerimizde hemen kullanmaya başladık. Bu uyarlama ve çevresinde yaptığımız kampanyalar yerli milli ürünlere olan talebi olumlu anlamda arttırdı. Platformumuz üzerinden yerli ürünlere olan ilginin %100 oranında artmış olmasından da büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.

İnternette yapılan alışveriş sıklığını geçen yıla göre en çok artıran illeri açıklayan Hepsiburada sıralamayı; yüzde 104 Adana ve Denizli, yüzde 100 Malatya, yüzde 99 Kocaeli, yüzde 98 Diyarbakır yüzde 97 ile de SiirtAydın ve Trabzon şeklinde paylaştı.

Hepsiburada 2018 yılı Trend Raporu verilerine göre;

– En çok alışveriş yapılan günler: Cuma, Pazartesi
– En çok alışveriş yapılan saatler: 12:00 – 14:00 arası
– Her saniye 2 ürün satışı yapıldı
– 2018'de en çok 25-35 yaş grubu alışveriş yaptı.
– Platform içinde 1.236 bin kez avize ürünü arandı

No tags for this post.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir