iPhone 5S’e Parmak İzi Sensörü

Apple etkinliğine kısa bir süre kala yeni nesil iPhone’da kullanılacağı iddia edilen parmak izi sensörünün donanım parçaları sızdırıldı.

10 Eylül tarihinde San Francisco’da düzenlenecek olan Apple etkinliğinde, yeni nesil iPhone‘ların tanıtılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Ancak yeni nesil iPhone’da (5S) ne gibi donanımsal değişiklikler yapılacağı herkes tarafından merak ediliyor.

Geçtiğimiz aylarda iPhone 5S‘e ait olduğu düşünülen donanım parçalarının arasında parmak izi sensörü göze çarpan en büyük yenilik olmuştu. Bugün bu iddialara bir yenisi daha eklendi. Fransız menşeli bir site iPhone 5S‘te kullanılması beklenen parmak izi sensörünün yeni görsellerini paylaştı. Söylentiden ibaret olan bu sensör, iPhone‘un ana ekran tuşunda bulunacak. Kullanıcılar bu sensör sayesinde parmak izleri ile telefona bir şifre koyabilecek.

Parmak izi sensörü ile ilgili sızıntı haberlerinin çok az olması, bu tip iddiaların doğru olmadığının bir göstergesi olabilir. Bakalım Apple etkinliğinde tanıtılacak olan iPhone 5S‘te ne gibi özellikler olacak.

ipkonei5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir