iPhone 6c Şubat Ayında Tanıtılabilir!

Yeni çıkardığı iPhone fiyatlarında tavan yapmasına alıştığımız Apple, düşük bütçeli kullanıcıları da hedef almasını sağlayacak iPhone modelini oldukça kısa bir süre içinde tanıtabilir.

Mobil cihaz sektörünün odak noktası şu sıralar yeni iPhone'lar. Son ayında bulunduğumuz yılı geride kalırken, 2016 yılında Apple'ın nasıl bir iPhone ile karşımıza çıkacağı büyük merak konusu.

Bu zamana kadar yeni iPhone'lar hakkında pek çok söylenti ortaya çıktı. Özellikler iPhone 7 hakkında potansiyel prototip tasarımları oldukça konuşulmuş konuşulmaya da devam ediyor (şahsen benim favorim kızaklı, klavyesi bulunan versiyonu). Şimdi ise gelen söylentiler, iPhone 7'nin yanında gelmesi beklenen bir diğer iPhone modeli 6c.

Bildiğiniz gibi iPhone 6c de oldukça konuşulmuştu. Apple'ın düşük bütçe tercih edenlere son derece cazip gelebilecek bir telefon üretmesi, oldukça konuşulmakta. Çünkü Apple, bu zamana kadar mobil cihaz pazarında belli bir duruş sergiledi ve iPhone 6c'nin söylenildiği gibi düşük özellikler ve bunun doğrultusunda düşük bir etiket fiyatı ile gelmesi, Apple'ın elini güçlendirebilir.

Muhtemelen 4-inç ekrana sahip olacak iPhone 6c, gelen söylentiler doğrultusunda beklediğimizden daha erken gelebilir, çünkü konuşulan tarih Şubat 2016. Üstelik bu söylentinin birkaç farklı yabancı kaynakta yer alıyor oluşu, bizi ciddi ciddi bir beklentiye sokmuş durumda.

Basite indirgendiğinde 'nin devamı niteliğinde olacak olan 6c de, tıpkı 5c gibi farklı renk seçenekleri ile gelecek. TouchID parmak okuyucu sensörün de bulunmasını beklediğimiz telefonun en dikkat çeken özelliklerinden biri de gövdesinin metal oluşu.

Son olarak iPhone 6c'nin fiyatının 400-500 dolar civarında olması beklenmekte. Eğer denildiği gibi telefonun piyasaya çıkış Şubat ayı olacaksa, bu da önümüzdeki günlerde telefon hakkında resmi bilgilerin gelmesi anlamını taşımakta.

Kaynak: PhoneArena

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir