iPhone siparişi verdi, Salatalık geldi

1390739419_img20140126131034

Günümüzde internet dolandırıcılığı had safhalara çıkmış durumda. Daha önceleri genelde yurtdışında yaşanan internet dolandırıcılığı ülkemize de bulaşmış bulunuyor.

Cihan Haber Ajansı'nın yayınladığı haberde: Yusuf Kurnaz isimli bir , internet üzerinden iPhone cep telefonu siparişi verdi. Ancak eline ulaşan kutunun içinden oyuncak bir telefon bir tane de salatalık çıktı. Gördüğü manzara karşıında şaşkına dönen Kurnaz, hemen polise giderek şikayette bulundu. 900 lirasından çok kutunun içinden salatalık çıkmasına kızdığını söyleyan Kurnaz, siteyi aradığında ise, ya yüzüne kapandığını ya da, ‘Niye salatalık çıkmış? Biz domates gönderdik.' gibi aşağılayıcı cevaplar verildiğini aktardı.

Muğla'nın Marmaris ilçesinde bir otelde cankurtaran olarak çalışan Kurnaz, internette rastladığı bir siteden cep telefonu almak istedi. ‘Hemen Satın Al' butonunu tıklayan Kurnaz'ı, beş geçmeden siteden bir kişi aradı ve kampanyalı telefon konusunda ikna etti. Yusuf Kurnaz da sipariş verdi. Kargo geldiğinde kutuyu kontrol etmeden önce 900 lira ödeyen Kurnaz, kutuda oyuncak bir telefon ve küçük bir salatalıkla karşılaştı. Kargo yetkilisinin de parasını geri vermemesi üzerine site ve kargo yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulundu. Giden parasından çok kutunun içinden çıkan salatalığa morali bozulan Kurnaz, başkalarının da dolandırılmaması için davacı olduğunu belirterek kutudan çıkan salatalığı yedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir