IRC rakibi devredışı

IRC rakibi devredışı

IRC sohbetinin rakiplerinden biri olan en eski internet üzerinden mesajlaşma, sohbet ve chat programlarından birisi olan Yahoo Messenger 20 yıllık bir serüvenin ardından kapandı.

Yaz aylarından bir blog sitesi üzerinden kapatılacağı duyurulmuştu. Yahoo kullanıcıları ise iOS ve Android sistemlerinde kullanılabilecek yeni mesajlaşma sistemine aktarılabilecek. 20 senelik serüvende arama motorlarında Yahoo zirvelerde yer alıyordu, Google ise 1998 yılında kurulmuştu. Yahoo sadece sohbet olarak değil çeşitli internet aramaları, güncel haberler, hava durumu, borsa bilgileri mesajlaşma sistemi gibi hizmetler sağlayan dev bir internet şirketiydi. Özellikle bu sistem ABD ülkesinde gayet yaygın konumdaydı. 2000 li yıllarda büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşan Yahoo daha sonraları ICQ, MSN gibi yazılımlar ve IRC sohbet platformlarının yaygınlaşması üzerine sahip olduğu büyük kullanıcı kitlesinin dağılımıyla popülerliğini yitirdi.

IRC Yahoo gibi kapsamlı olmasa bile çeşitli sohbet siteleri,farklı sohbet imkanları, mobil sohbet imkanları IRC yi 2000 li yıllardan günümüze yaygınlaştırdığı gibi diğer platformları ve uygulamaları geride bırakarak günümüzdeki gibi popülerliğini arttırarak devam ettirdi.

Sohbet.net ailesi olarak IRC sistemimiz irc.sohbet.net sitemiz ve mobil uygulamamız heryerden, her şekilde kullanım ve sohbet imkanı sağlıyor ve sağlamaya devam ediyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir