İşte Facebook’un Dislike Butonu

Geçtiğimiz aylarda Facebook'un yeni “Beğenme” politikası hakkındaki radikal değişikliği birçok kullanıcısnı meraklandırmıştı. Bu konuyla ilgili yeni detaylar her geçen gün su üstüne çıkmaya devam ediyor.

İşte dislike butonunun detayları
Facebook'un kullanıcı paylaşımlarının yorumlanmasıyla ilgili bu değişik politikası öncelikle akıllara “Dislike” butonunun varolacağını getirdi. Ünlü sosyal paylaşım sitesinin konuyla ilgili detayları basın toplantısında ortaya çıktı. Öncelikle bu bir “Dislike” butonu değil. Bahsedilen uygulama kişinin paylaşımına karşı bir saldırı olarak tasarlanmıyor. Facebook bu konuda hizmetlerinin alt sınıf forum sayfalarına dönmesini istemiyor.

Geçtiğimiz günlerde projenin patenti ortaya çıktı ve uygulamanın nasıl bir şeye benzediğini daha iyi anlamış bulunmaktayız. Bir kişinin postunu beğenmek istediğinizde “” butonuna tıkladığınız anda karşınıza listeler şeklinde emojiler çıkıyor ve bu post ile ilgili duygularınızı daha net bir şekilde paylaşım sahibine iletebiliyorsunuz.

Üzüldüğünüz veya kızgınlık yaratan paylaşımları “Like”lamak bir bakıma saçma bir durum. Bunda hem fikir olan Zuckerberg; “Kullanıcılarımız paylaşımlarda empati yapabilecek ve doğrudan duygularını dile getirebilecek. Böylesi yeni bir sistem üzerinde uzun süredir çalışma yapmaktaydık. Yeni uygulamamızı kullanıcılarımız da çok sevecek buna inanıyoruz.” sözlerini açıklamasına ekledi. Çok yakın bir zamanda açık betaya sunulacak olan uygulama sayesinde “Like”larımızın yanında bir dizi görürsek, şaşırmamalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir