İsviçre, VW Satışlarını Durdurdu

Volkswagen Grup tarafında yaşanan skandallar, dalga dalga tüm dünya ülkelerine yayılmaya devam ediyor. Son olarak ise İsviçre, Volkswagen markalı otomobiller ile ilgili, geçici olarak satışlarını durdurma kararı aldı!

Volkswagen dizel model satışları, durduruldu!
BBC tarafından yapılan açıklamalara göre İsviçre, Amerika da patlak veren Volkswagen Grup’un, emisyon testlerinde yaptığı sahtecilik ile ilgili, ülkede satışa sunulan son model Volkswagen markalı otomobillerin satışlarını, henüz belirtilmeyen ileri bir tarihe kadar durdurmayı uygun bulmuş.

Yine BBC tarafından kaydedilen bilgilere göre İsviçre Hükümeti, geçmiş yılları kapsayan Audi ve Volkswagen markalı otomobillerin, emisyon testlerini uygulayan yazılımda sahtecilik yapmış olma durumunun, son modellerin de test sonuçlarına şaibe kattığı kanaatine varmış.

Dolayısıyla İsviçre Hükümeti, yaklaşık 180,000 satışa hazır dizel Volkswagen otomobillerinin, mevcut testlerinin de bu şaibeli sonuçlardan olabileceği şüphesi ile, şu an için ne kadar bir süre alacağı belirtilmeksizin, satışları durdurdu.

Volkswagen skandalının, dalga dalga yayılmaya devam etmesi sonucu ortaya çıkan bu Volkswagen markalı araçların satışının geçici olarak durdurulması durumu, domino etkisi oluşturabileceği tahminlerini alıyor.

Zira başta Amerika ve Avrupa ülkelerinin, yeni modeller için uygulanan testler için şaibe belirtmesi, tüm bu kıta ülkelerinin, birer birer Volkswagen otomobil satışlarını durdurmaya başlamasıyla sonuçlanabilir.

Öyle görünüyor ki Volkswagen Grup, sadece Volkswagen markalı otomobilleri için değil, ayrıca Audi ve Porsche markalı otomobilleri için de, ülkelerin düzenlediği bir komisyon tarafından testlere tabii tutulmak ve aka çıkmak için mücadele vermek zorunda kalabilir.

Önümüzdeki dönemlerde bu satış durdurmalarının, hangi ülkelere de sıçrayacağı, netlik kazanmış olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir