LG G Pad 8.3’ü denedik!

fft2mm3368432

LG’nin yeni tabletini elimize aldık ve denedik! İşte bizi gerçek anlamda şaşırtan bir cihaz…

 

LG G Pad 8.3, en son teknolojik özelliklere sahip olmasa da etkileyici bir tablet.
Cihazı elimize aldığımızda onun LG’ye değil başka bir markaya ait olduğunu düşündük, çünkü G Pad 8.3 çoğunlukla metalden oluşan ince bir cihaz. LG, tablette otomobil ve uçaklardan etkilendiğini söylüyor. Tabletin tasarımındaki alüminyum, sert bir plastik tarafından çerçevelenmiş. LG, arka kapağın büyük bölümünde metal kullanmalarının aslında cihazı hafifleştirdiğini iddia ediyor.
İyi bir ağırlık dengesi olan cihaz, 338 gram ağırlığında. LG, 8.3 inç’lik bir ekran kullanmalarının rakipleriyle ilgisi olmadığını, yaptıkları bir araştırma sonucunda elin maksimum genişliğinin 127.29 mm olduğunu keşfettiklerini ve bu boşluğu mümkün olduğunca doldurmayı amaçladıklarını söylüyor.
Ortaya çıkan cihaz, gerçekten de ele rahatlıkla oturuyor. Hafifliği ve ince çerçeveleri, onu tek elle tutmayı son derece kolay bir hale getiriyor.

LG G Pad 8.3’ün sundukları, özel uygulamalar…
Cihazın sol üstündeki güç ve ses düğmelerine basmak oldukça kolay. G Pad’i bir akıllı cep gibi kullanabilmek de mümkün ve cihaz, bu özelliğiyle dikkat çekecek gibi duruyor.
Piyasadaki en iyi tabletlerin 300dpi ve daha üstünü sunduğunu hesaba kattığımızda, 1.920×1.200 çözünürlüklü G Pad’in görüntüsünün netliğinden şüpheliydik. G Pad 8.3’ü örneğin LG G2 ile video oynatırken karşılaştırdığınızda fark oldukça yüksek, ancak yine de biz tabletin ekranını beğendik. Tabletin yeni ekranında video izlemek, internette gezinmek adeta bir zevk.
Cihazın üst kısmında depolama alanını genişletmeniz için bir microSD slotu yer alıyor. Bu slot, tasarımı hiç bozmuyor. Arka tarafta ise LG, çift hoparlör kullanmış. Bu sayede videolarda ve müzik dinlerken güçlü bir ses elde edebiliyorsunuz. Hoparlörler, özellikle tableti bir yüzey üzerine yerleştirdiğinizde daha yüksek ses veriyorlar, aynı akıllı ceplerde olduğu gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir