Mercedes akıllı saat teknolojisine yöneliyor

Mercedes, giyilebilir teknoloji üreticisi Pebble ile birlikte akıllı teknolojisi geliştiriyor.

Mercedes akıllı saat teknolojisine yöneliyor

Birçok araba üreticisi, kullanıcıların ilgisini çekmek için bilgilendirme eğlence sistemlerine yer vermenin önemli bir rol oynadığını çoktan fark etmiş durumda ve bu tür teknolojiler geliştirmek için giderek daha çok para ve zaman ayırıyorlar. Ancak son dönemde bu araba üreticilerinden bazıları sadece araba içi eğlence ve navigasyon teknolojileriyle kalmayıp, giyilebilir teknoloji alanına da yöneliyor.

Bu firmaların başında gelen ’ın, Google Glass’a rakip olması beklenen kendi akıllı gözlüğünü performansa yönelik akıllı saatini geliştirdiği biliniyor. ’a giyilebilir teknoloji alanında katılacak firma ise Mercedes. Ancak Mercedes Benz, Nissan’ın yaptığı gibi giyilebilir teknoloji alanındaki firmalara rakip olmak yerine onlarla birlikte çalışmayı tercih etmiş.

Google Glass için kendi uygulamasını geliştiren Mercedes, şimdi aynısını akıllı saatler için yapıyor. Geliştirdiği akıllı saatlerle tanınan Pebble Technologies ile birlik olan Mercedes’in geliştirdiği Digital DriveStyle uygulamasının, Las Vegas’ta düzenlenecek olan ’da görücüye çıkarılması bekleniyor. Bu uygulamayla akıllı saat, kullanıcısına arabanın nerede olduğunu, kapılarının kilitli olup olmadığını yakıt durumunu bildirecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.