Mercedes akıllı saat teknolojisine yöneliyor

Mercedes, giyilebilir teknoloji üreticisi Pebble ile birlikte yeni akıllı saat teknolojisi geliştiriyor.

Mercedes akıllı saat teknolojisine yöneliyor

Birçok araba üreticisi, kullanıcıların ilgisini için bilgilendirme eğlence sistemlerine yer vermenin önemli bir rol oynadığını çoktan fark etmiş durumda ve bu tür teknolojiler geliştirmek için giderek daha çok para ve zaman ayırıyorlar. Ancak dönemde bu araba üreticilerinden bazıları sadece araba içi eğlence navigasyon teknolojileriyle kalmayıp, giyilebilir teknoloji alanına da yöneliyor.

Bu firmaların başında gelen Nissan’ın, Google Glass’ rakip olması beklenen kendi akıllı gözlüğünü performansa yönelik akıllı saatini geliştirdiği biliniyor. Nissan’a giyilebilir teknoloji alanında katılacak yeni firma ise Mercedes. Ancak Mercedes Benz, Nissan’ın yaptığı gibi giyilebilir teknoloji alanındaki firmalara rakip olmak yerine onlarla birlikte çalışmayı tercih etmiş.

Google Glass için kendi uygulamasını geliştiren Mercedes, şimdi aynısını akıllı saatler için yapıyor. Geliştirdiği akıllı saatlerle tanınan Pebble Technologies ile birlik olan Mercedes’in geliştirdiği Digital DriveStyle uygulamasının, Las Vegas’ta düzenlenecek olan Consumer Electronics Show’da görücüye çıkarılması bekleniyor. Bu yeni uygulamayla akıllı saat, kullanıcısına arabanın nerede olduğunu, kapılarının kilitli olup olmadığını yakıt durumunu bildirecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir