Moto X, Saniyede 60 Kare Hızla 1080p Video Çekecek!

Motorola’nın yarın tanıtacağı yeni akıllısı Moto X’in, iddialı kamera özellikleriyle gelmesi bekleniyor. Moto X’in kamera özelliklerine yakından bakıyoruz.

Google’ın geçtiğimiz yıllarda satın aldığı Motorola, beklenen atılımı yapamamış ve bu konuda Google dahil sektörden oldukça yoğun eleştiriler almıştı.

Google’ın aldığı önlemlerle beraber toparlanma sürecine giren Motorola, az ve öz model stratejisinin ilk meyvesi olan Moto X ile yarın karşımıza çıkacak.

1 Ağustos’ta tanıtılacak olan akıllı telefonun en dikkat çeken özelliklerinden biri de kamera özellikleri olacak. Saniyede 60 kare hızda Full HD video kaydı yapabilecek olan Moto X, fotoğraf çekimlerini de 10 Megapiksel çözünürlüğünde yapacak.

Android Police’in daha önceden sızdırdığı Moto X’in kamera uygulaması

Clear Piksel teknolojisini kullanacak olan Moto X’in piksel boyutlarında da gelişme bulunuyor. 13 Megapiksel kameralı Galaxy S4’ün piksel başına düşen büyüklüğü 1.1 μm (μm=mikrometre), Moto X’te piksel başına düşen genişlik 1.4 μm. HTC’nin One modelinde kullandığı Ultrapixel kameradaki piksel başına düşen genişlik ise 2μm.

4 pikselin birbirleriyle etkileşim içerisinde olup, gren (noise) oranını azaltacak olan Clear Piksel teknolojisi ve geliştirilmiş piksel genişliği ve yüksek çözünürlüğü ile etkili fotoğraf deneyimi yaşatacağı söylenen Moto X, bakalım çıktıktan sonra bu olumlu özellikleri gerçeğe dökebilecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir