Nokia Microsoft tarafından satın mı alındı.

Screenshot_40(3)

Nokia Microsoft tarafından satın mı alındı.

ve 'un hızına ayak uyduramayan Nokia zarar etmeye başlamış fakat imdadına Microsoft yetişmişti. 2 şirket şimdi çşitli sorunlar yaşıyor. Nokia‘nın isim hakkını almış olan Microsoft'un Nokia ile yaşadığı sorunlar basına yansıdı.

 

Dünyanın en teknoloji devlerinden olan Microsoft mobil telefon ve pc markası olan NOKİA‘yı kelepir bularak satın aldı. Fakat iki şirket arasında bazı ıkıntılar çıktı. Microsoft‘un Nokia‘ya nasıl bir şekil vereceği net değil.

Nokia ve çıkarttığı ürünlere verdiği isim olan Lumia'nın isim haklarını satın alan ve Nokia‘yı bataktan kurtaran Microsoft‘un ve Nokia'nın son durumu ne? Microsoft Nokia ile nasıl bir yol izleyecek. Teknoloji meraklıları ve sektör takipçileri yazılım devi Microsoft'un atacağı adımları dikkatle takip ediyor.

PLANLAMA NET DEĞİL

Cnet'in son yaptığı habere göre, şirketin gelecekti marka stratejisi henüz netleşmiş değil. Haberde Windows Phone yöneticisi Greg Sullivan'ın konu hakkındaki açıklamalarına yer veriliyor. Sullivan'ın Mobil Dünya Kongresi'nde yapmış olduğu söylemlerde, Lumia adının ürünlerde kullanılacağını doğrulamasına karşın, Nokia adının geleceği hakkında yeni açıklama yapmaktan kaçındığı bildiriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir