Nokia Microsoft tarafından satın mı alındı.

Screenshot_40(3)

tarafından satın mı alındı.

Apple ve Samsung’un hızına ayak uyduramayan Nokia zarar etmeye başlamış fakat imdadına Microsoft yetişmişti. 2 şirket şimdi çeşitli sorunlar yaşıyor. Nokia‘nın isim hakkını almış olan Microsoft’un Nokia ile yaşadığı sorunlar basına yansıdı.

 

Dünyanın en devlerinden olan Microsoft ve tablet pc markası olan NOKİA‘yı kelepir bularak satın aldı. Fakat iki şirket arasında bazı sıkıntılar çıktı. Microsoft‘un Nokia‘ya nasıl bir şekil vereceği net değil.

Nokia ve çıkarttığı ürünlere verdiği isim olan Lumia’nın isim haklarını satın alan ve Nokia‘yı bataktan kurtaran Microsoft‘un ve Nokia’nın son ne? Microsoft Nokia ile nasıl bir yol izleyecek. meraklıları ve sektör takipçileri yazılım devi Microsoft’un atacağı adımları dikkatle takip ediyor.

PLANLAMA NET DEĞİL

Cnet’in son yaptığı habere göre, şirketin gelecekti marka stratejisi henüz netleşmiş değil. Haberde Windows Phone yöneticisi Greg Sullivan’ın hakkındaki açıklamalarına yer veriliyor. Sullivan’ın Kongresi’nde yapmış olduğu söylemlerde, Lumia adının yeni ürünlerde kullanılacağını doğrulamasına karşın, Nokia adının geleceği hakkında yeni açıklama yapmaktan kaçındığı bildiriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir