Nokia Microsoft tarafından satın mı alındı.

Screenshot_40(3)

Microsoft tarafından satın mı alındı.

Apple Samsung'un ına ayak uyduramayan Nokia zarar etmeye başlamış fakat imdadına Microsoft yetişmişti. 2 şirket şimdi çeşitli sorunlar yaşıyor. Nokia‘nın isim hakkını almış olan Microsoft'un Nokia ile yaşadığı sorunlar basına yansıdı.

 

Dünyanın büyük teknoloji devlerinden olan Microsoft mobil telefon ve tablet pc markası olan NOKİA‘yı kelepir bularak satın aldı. Fakat iki şirket arasında bazı ıkıntılar çıktı. Microsoft‘un Nokia‘ya nasıl bir şekil vereceği net değil.

Nokia ve çıkarttığı ürünlere verdiği isim olan Lumia'nın isim haklarını satın alan ve Nokia‘yı bataktan kurtaran Microsoft‘un ve Nokia'nın son ne? Microsoft Nokia ile nasıl bir yol izleyecek. Teknoloji meraklıları ve sektör çileri yazılım devi Microsoft'un atacağı adımları dikkatle takip ediyor.

PLANLAMA NET DEĞİL

Cnet'in son yaptığı habere göre, şirketin gelecekti marka stratejisi henüz netleşmiş değil. Haberde yöneticisi Greg Sullivan'ın konu hakkındaki açıklamalarına yer veriliyor. Sullivan'ın Mobil Dünya Kongresi'nde yapmış olduğu söylemlerde, Lumia adının yeni ürünlerde kullanılacağını doğrulamasına karşın, Nokia adının geleceği hakkında yeni açıklama yapmaktan kaçındığı bildiriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir