Ösym Şifresi nasıl değiştirilir?

Merhaba arkadaşlar.
Bu yazımda Ösym şifrenizin nasıl değiştirileceğini detaylı bir şekilde anlatacağım.

Ösym şifresi ; Herhangi bir sınava başvurduğunuzda veya ösym merkezlerinden yeni bir şifre aldığınızda , Bu şifreyi kullanabilmek değiştirmenizi şart koşmaktadır.

Şifreyi değişmek osym nin aday işlemleri sayfasına tıklayın. Açılan pencerede sistem sizden tc kimlil no ve şifre isteyecektir. Bu kısma tc numaranızı ve elinizde bulunan geçici şifrenizi yazıp tamam deyin.

Şifre geçici olduğu sayfa sizi otomatik olarak yeni şifre oluşturma paneline yonlendirecektir. Burdada sırayla sizden istenilen

  • Tc kimlik numaranızı girin
  • Elinizdeki geçici şifreyi girin
  • Sistem sizden yeni bir şifre oluşturmanızı isteyecektir. Buraya en az 8 karakterli , içerisinde Büyük harf , küçük harf , Rakam ve özel karakterlerden oluşan bir şifre girmeniz gerekmektedir. (Örnek : Zeynep.1453 veya Mustafa.1988 ) gibi bütün şartları yerine getiren bir şifre oluşturmalısınız.
  • Şifrenizi unuttuğunuzda internet sitesinden tekrar yeni bir şifre oluşturmak Gizli soru ve Gizli sorunuzun cevabını yazınız.

Yukardaki şartları yerine getirip şifremi değiş dediğinizde, yeni şifreniz aktif olacak ve osym nin sistemine yeni şifreniz ile giriş yapabileceksiniz. unutmayın şifrenizi telefonunuza kaydedin ilerde de lazım olacaktır:)

Yazar : dELi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir