Samsung Mobile’ın bir numarası değişti

Samsung Mobile’da beklenen lider değişimi gerçekleşti. Dört yıldır Samsung Mobile’ın bir numaralı olan JK Shin yerini Dongjin Koh’a bıraktı.

 

Samsung’un Galaxy akıllı telefonlar için düzenlediği Unpacked etkinliklerin neredeyse tümünde gördüğümüz JK Shin artık Samsung Mobile’ın tepesindeki isim değil. Teknoloji devi Samsung, 59 yaşındaki JK Shin’inn yerine beklendiği gibi veliahtı 54 yaşındaki Dongjin Koh’u getirdi.

Daha önce Samsung Mobile‘ın araştırma ve geliştirme bölümünden sorumlu olan Dongjin Koh, bundan sonraki süreçte mobil kategorisinin bir numaralı olacak.

 

2011 yılından bu yan Samsung Mobile’ın tepe ismi olan JK Shin ise Samsung’daki CEO yardımcılığı görevini sürdürecek. Shin ayrıca mobil kategorisinde uzun vadeli stratejiler geliştirmeye devam edecek.

Samsung’un mobil dünyasında uzun süredir düşüş içerisinde olması, pazar payında düşüş, satışların beklenti altına kalması ve son olarak Galaxy S6 ve S6 Edge modellerinde beklenen satışların gerçekleşmemesi, JK Shin’in koltuğunun sallantıda olduğunu gösteriyordu.

Bilinmeyen Numaralar için Buraya Tıklayabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir