Samsung Mobile’ın bir numarası değişti

Samsung Mobile'da beklenen lider değişimi gerçşti. Dört yıldır Samsung Mobile'ın numaralı olan JK Shin yerini Dongjin Koh'a bıraktı.

 

Samsung'un akıllı telefonlar düzenlediği Unpacked etkinliklerin neredeyse tümünde gördüğümüz JK Shin artık Samsung Mobile'ın tepesindeki değil. Teknoloji devi Samsung, 59 yaşındaki JK Shin'inn yerine beklendiği gibi veliahtı 54 yaşındaki Dongjin Koh'u getirdi.

Daha önce Samsung Mobile‘ın araştırma ve geliştirme bölümünden sorumlu olan Dongjin Koh, bundan sonraki süreçte mobil kategorisinin bir numaralı olacak.

 

2011 yılından bu yan Samsung Mobile'ın tepe ismi olan JK Shin ise Samsung'daki CEO yardımcılığı görevini sürdürecek. Shin ayrıca mobil kategorisinde vadeli stratejiler geliştirmeye devam edecek.

Samsung'un mobil dünyasında uzun süredir düşüş içerisinde olması, pazar payında düşüş, satışların beklenti altına kalması ve son olarak Galaxy S6 ve S6 Edge modellerinde beklenen satışların gerçekleşmemesi, JK Shin'in koltuğunun sallantıda olduğunu gösteriyordu.

Bilinmeyen Numaralar için Buraya Tıklayabilirsiniz

No tags for this post.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir