Sonunda kurtuluyoruz!

fft2mm2662787

Yeterince uzun zamandır Facebook kullanıcılarının canını ıkan bu sonunda gidiyor…

 

Anlaşılan Facebook kullanıcılarından gelen yoğun taleplere daha fazla tepkisiz kalamayacağına karar verdi ve can sıkıcı sponsorlu haberler özelliğine verdiğini açıkladı.
Facebook, sitede karşımıza çıkan pek çok biçiminden vazgeçiyor. Şu an kullanımda olan 27 farklı reklam biçiminin neredeyse yarısı bundan sonra kullanılmayacak. Farklı pencerelerde görüntülenen reklamlar çok daha az ıdaki pencerede birarada görüntülenecek. Böylece arkadaşlarınızın onları “kafalamaya” çalıştığınızı düşünmelerine yol açan reklamlardan kurtulacağız. Bazı reklamcılar, bu gelişmenin kullanıcıları çok memnun edeceğini ama reklam verenlerin o kadar da sevinmeyeceğini düşünüyorlar. Facebook ise reklam oluşturma sürecini hızlandıracak olan düzenlemenin hem reklam verenler hem de kullanıcılar açısından olumlu sonuçlar doğuracağını iddia ediyor. paylaşımlarını andıran yeni reklamların daha fazla tıklanacağı ve reklam verenlerin daha fazla ilgi çekmesini sağlayacağı düşünülüyor.
Ne olursa olsun, şimdilik sponsorlu haberlerden kurtulacağımız için sevinebiliriz. Yerine gelen sistemin nasıl sıkıntılara yol açacağını ise zaman gösterecek.

No tags for this post.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir