Sonunda kurtuluyoruz!

fft2mm2662787

Yeterince uzun zamandır Facebook kullanıcılarının canını sıkan bu özellik sonunda gidiyor…

 

Anlaşılan Facebook kullanıcılarından gelen yoğun taleplere daha fazla tepkisiz kalamayacağına karar verdi ve can sıkıcı sponsorlu özelliğine son verdiğini açıkladı.
Facebook, sitede karşımıza çıkan pek çok biçiminden vazgeçiyor. Şu an kullanımda olan 27 farklı reklam biçiminin neredeyse yarısı bundan sonra kullanılmayacak. Farklı pencerelerde görüntülenen reklamlar çok daha az sayıdaki pencerede birarada görüntülenecek. Böylece arkadaşlarınızın onları “kafalamaya” çalıştığınızı düşünmelerine yol açan reklamlardan kurtulacağız. Bazı reklamcılar, bu gelişmenin kullanıcıları çok memnun edeceğini ama reklam verenlerin o kadar da sevinmeyeceğini düşünüyorlar. Facebook ise reklam sürecini hızlandıracak olan düzenlemenin hem reklam verenler hem de kullanıcılar açısından olumlu sonuçlar doğuracağını iddia ediyor. paylaşımlarını andıran reklamların daha fazla tıklanacağı ve reklam verenlerin daha fazla ilgi çekmesini sağlayacağı düşünülüyor.
Ne olursa olsun, şimdilik sponsorlu haberlerden kurtulacağımız sevinebiliriz. Yerine gelen sistemin nasıl sıkıntılara yol açacağını ise zaman .

No tags for this post.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir