Sony, Xbox One’ı fena taşladı

fft2mm3366534

Sony, Microsoft'un Xbox One için patlattığı 14 bombasını fena halde diline doladı!

 

Geçen hafta gerçştirilen çok sayıda yeni oyunun görücüye çıktığı Gamescom etkinliği, aynı zamanda, çıkışlarından önce yeni jenerasyon konsolların kozlarını oynayabilecekleri son alandı.
Microsoft cephesi her ne kadar kendi içerisinde bazı karışıklıklar yaşasa da, bu fırsatı kaçırmadı ve Xbox One'ın Avrupa'da satılacak kutusu için özel içerik sundu. FIFA 14'ün fiziksel kopyasını içerisinde barındıran bu özel kutu, rakibi Sony PS4'ten an itibarı ile 100 Avro daha pahalı olmasını bir nebze olsun kabul edilebilir hale getirmeyi hedefliyor.
Sony, tarafındaysa durum çok daha farklı… ğer Xbox One için tasarlanan FIFA 14'lü bir kutuyu PS4 için de bekliyorsanız, bu bekleyişin boş olduğu PlaySatation Avrupa bölümü başkanı Jim Ryan tarafından, verdiği bir röportajda dile getirildi. Microsoft'un yaptığı hareketin tamamen satışları arttırma amaçlı olduğunu dile giren Ryan şu şekilde konuştu; “Bir üreticinin ya da dağıtıcının, sattığı ürünün gerekli noktaya gelemediğini anladığı anda, ön satışlar için birbirinden farklı promosyonlar hazırlaması kadar normal ve mantıklı bir şey olamaz. Her iş adamı benzeri bir atılım yapacaktır. Nitekim PS4 olarak aldığımız ön siparişlerden bir hayli mutluyuz ve rakiplerimiz karşısındaki her zamankinden daha güçlüyüz.”
Kısacası Sony cephesi, Microsoft'un FIFA 14'lü Xbox One bundle'ını üstü kapalı da olsa, eleştirmekten geri kalmadı. Microsoft'u “ürününe güvenmemekle” itham eden bu açıklamalar, bakalım karşı tarafta nasıl bir yankı bulacak…

No tags for this post.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir