Sony’den bir cep bombası daha

fft2mm3272205

Herkes merakla Sony'nin amiral gemisi Xperia Honami'yi beklerken, Sony bir bomba daha patlattı!

 

HTC One mini, Droid Mini, Samsung Mini derken mini telefonlar kervanına Sony'nin de katılmak üzere hazırlık yaptığı ortaya çıktı. Sony içindeki bir kaynaktan geldiği öne sürülen “bulanık” fotoğrafta, bir Blackberry telefonun yanına konularak fotoğrafı çekilen küçük telefonun Sony'nin Xperia Honami modelinin “mini”si olduğu iddia edildi.
Kaynağa göre, Honami Mini Snapdragon 800 işlemcisine sahip olacak. Bu da büyük abisiyle aynı işlemciye sahip olacak demek. Elbette Honami, piyasaya çıktığında muhtemelen Sony Xperia i1 veya Z1 ismiyle anılacak ancak teknoloji dünyası onu şimdilik bilinen kod adıyla, Honami olarak isimlendiriyor.
Mini Honami'nin ının ise alışılmış büyük ekranlardan daha küçük olacağı anlaşılıyor, ki isminin mini olmasının nedeni de bu. 4,3 inç'lik 720p çözünürlüklü ekranı aslında Motorola'nın bir önceki popüler modellerinden Atrix ile aynı boyutlara denk geliyor.
Ancak Honami'nin asıl vurucu noktası, kamerası olabilir. Çünkü 2 GB RAM'a sahip olacak telefonun kamera çözünülüğünün 20,7 MP olması bekleniyor. Bu da bugünün standartlarında çok yüksek bir değer. Ancak Sony, fotoğraf pazarındaki üstün deneyimini telefonlarına da aktrarak rakiplerine karşı bir üstünlük elde etmekte kararlı.

No tags for this post.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir