Sony’den ‘mini’ oyun konsolu

Sony, dün yaptığı açıklamayla, Kasım ayında yeni bir oyun konsolu sunacağını duyurdu.

PlayStation Vita TV

İlk olarak sadece Japonya’da sunulacak adlı televizyon oyun konsolu, düşük bütçeli kaliteli eğlence alternatifi sunacak.

Sony, Kasın ayında Avrupa’da satışa sunulacak PlasyStation 4’ün ardından yerel piyasasına özel bir ucuz sunacağını açıkladı.

PlayStation Vita TV, 6,4×10,5 cm ölçülerinde, televizyona bağlanan küçük bir oyun kutusu olarak tüketicilerin karşısına çıkacak. Japonya’da 14 Kasım’da satışa çıkacak olan konsolun dünyanın diğer bölgelerinde ne zaman sunulacağı belirsiz.

AZ 1300 OYUNLA UYUMLU
9,954 yen, yani 100 dolardan satılacak olan Vita TV, PlayStation 4’ün fiyatının dörtte biri fiyatına geliyor. Ancak Dual Shock 3 oyun kontrol cihazı,konsolun paketinde yer almayacak. Ancak kontrol cihazını içeren daha pahalı bir paket, Vita TV’nin satışa çıkacağı gün ayrı olarak sunulacak.

Sony’nin verdiği bilgiye göre, Vita TV kutusundan çıktığında 1300 oyunla uyumlu olacak. Bunun sebebi, tüm PSP ve PSone oyunlarının PlayStation Network dijital oyun servisiyle konsola indirilebiliyor olması.

Konsol, evinizde PS 4 varsa, ayrı bir odada Vita TV aracılığıyla PS 4 üzerinden televizyonda oyun oynamanıza da imkan verecek. Cihazın görüntü kalitesi ise 480 ve 720 p ile 1080i, yani çok da yüksek değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir