Sony’den ‘mini’ oyun konsolu

Sony, dün yaptığı çıklamayla, Kasım ayında yeni bir oyun konsolu sunacağını duyurdu.

PlayStation Vita TV

Vita TV

İlk olarak sadece 'da sunulacak PlayStation Vita TV adlı ucuz televizyon oyun konsolu, düşük bütçeli kaliteli ğlence alternatifi sunacak.

Sony, Kasın ayında Avrupa'da satışa sunulacak PlasyStation 4'ün ardından yerel piyasasına özel bir ucuz sunacağını açıkladı.

PlayStation Vita TV, 6,4×10,5 cm ölçülerinde, televizyona bağlanan küçük bir oyun kutusu olarak tüketicilerin karşıına çıkacak. Japonya'da 14 Kasım'da satışa çıkacak olan konsolun dünyanın diğer bölgelerinde ne zaman sunulacağı belirsiz.

EN AZ 1300 OYUNLA UYUMLU
9,954 yen, yani 100 dolardan satılacak olan Vita TV, 'ün ABD fiyatının dörtte biri fiyatına geliyor. Ancak Dual Shock 3 oyun cihazı,konsolun paketinde yer almayacak. Ancak kontrol cihazını içeren daha pahalı bir paket, Vita TV'nin satışa çıkacağı gün ayrı olarak sunulacak.

Sony'nin verdiği bilgiye göre, Vita TV kutusundan çıktığında 1300 oyunla uyumlu olacak. Bunun sebebi, PSP ve PSone oyunlarının PlayStation Network dijital oyun servisiyle konsola indirilebiliyor olması.

Konsol, evinizde PS 4 varsa, ayrı bir odada Vita TV aracılığıyla PS 4 üzerinden televizyonda oyun oynamanıza da imkan verecek. Cihazın görüntü kalitesi ise 480 ve 720 p ile 1080i, yani çok da yüksek değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir