Türkçe konuş İngilizce duysun

an-mirc

Skype’ın gerçek zamanlı dil çevirici servisi hizmete sunuldu.

Skype’ın son hizmeti dil problemini ortadan kaldırıyor. Artık Skype’ın gerçek zamanlı dil çevirici servisi Skype Translator ile istediğiniz kişi ile sorunsuz konuşabileceksiniz.

Microsoft tarafından duyurusu yapılan Skype Translator, Skype’ın içinden çalışacak, 40 dil destekleyecek ve senenin ikinci yarısında devreye girecek. Duyuru sırasında Microsoft CEO’su Satya Nadella ve Skype’dan Gurdeep Singh Pall bir test görüşmesi yaptılar. Nadella İngilizce konuşurken, Pall Almanca konuştu ve uygulama da konuşulanları gerçek zamanlı olarak çevirdi.

HEM WİNDOWS HEM DE MOBİL CİHAZLARDA
Skype Translator hem Windows 8’de hem de mobil cihazlarda çalışacak. 10 yıllık bir ses tanıma teknolojisi çalışmasının sonucu olan Skype Translator’ın, veri topladıkça gelişmesi ve öğrenen bir sistem olması hedefleniyor. Pall bu servisi, Star Trek dizilerindeki Evrensel Çevirici (Universal Translator) cihazlarına benzetiyor. Henüz teknoloji işin başında, ama gelecekte kullanım alanları eğitime, uluslararası ilişkilere ve multinasyonel firmalara kadar uzanacak.

Kaynak:Gerçek Gündem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir