Türkçe mIRC Key ( register ) Sorunu çözümü

Türkçe mirc

Merhaba arkadaşlar. Turkirc.Com Türkçe mirc türkiye sitesi olarak son günlerde tarafımıza ulaşan şikayetler üzerine bir konu açma gereksimi doğmuştur.

Son günlerde mirc kayıt şifresi ile alakalı şikayetler gelmektedir. Tabiki sorunun çözümü bu yazımızda mevcut. Dilerseniz sorunsus türkçe mirc programını sitemizdende indirebilir, 7/24 irc.Sohbet.Net networku #mIRCHeLp kanalındanda destek alabilirsiniz.

Şimdi mirck kayıt sorununa gelecek olursak, öncelikle sebeplerini belirteyim.

  1. Sebep mircin .reg dosyasının kayıtlı olduğu kodların silinmiş olmasıdır. bu bölüme başlat çalıştır regedit kısmından giriliyor ve yanlışlıkla sidiyseniz mirci her açtığınızda kayıt sormasına sebep olur.
  2. sebep ise pc nizde yuklü bir mirc programı varken başka bir sitenin mirc programını indirmiş olmanızdır. Son indirdiğiniz mirc kendi kayıt kodlarını yuklediği için eski mirc programınız kayıt ( /key ) kodu sormaya başlar.

Çözüm olarak : Mircinizin şifresini güncellemeniz gerekmektedir. Bunu nasıl yapacağız derseniz

/registration 

Komutunu kullanmanız gerekmektedir. Mircinizi açıp bu komutu yazın. Ardından Kullanıcı ismi ve Şifre soran bir pencere açılacaktır.

Kullanıcı adı : Sohbet.Net

Şifre : Sohbet.Net

Olacak şekilde bilgileri girin ve tamam butonuna basın. Akabinde mirc register kodu onaylanıp mirciniz kayıtlı hale gelecektir.

Saygılarımızla www.Turkirc.Com & www.Sohbet.Net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir