Volkswagen müşterilerine Avrupa’da tazminat ödenmeyecek

Volkswagen’in emisyon gazında yaptığı sahtekarlık bir skandal haline dönüşmüş ve Volkswagen‘in bu hileyi dünya genelinde milyonlarca araçta yaptığı ortaya çıkmıştı. Uzun bir süre birçok ülkenin gündemine oturan emisyon skandalıyla sarsılan Volkswagen’in toplamda milyarlarca dolar tazminat ödeyeceği konuşuluyordu.

Bu skandal nedeniyle müşterilerine tazminat ödemesi için baskı uygulanan Volkswagen’e AB Komisyonu Başkanı Elzbieta Bienkowska markanın Avrupalı müşterilerine gerekli hakları tanımasına ilişkin bir mektup göndermişti.

1453514272_volkswagen-araba.jpg

AB Komisyon Başkanı Elzbieta Bienkowska ve Volkswagen İcra Kurulu Başkanı Matthias Müller‘in aralarında yaptığı toplantı sonrası Müller, şirketlerinin Avrupa’da bulunan tüm Volkswagen araçlarının tamirat ve bakımı üzerinde çalıştıklarını ve Avrupa’daki müşterilerine tazminat ödemeyeceklerini resmi olarak duyurdu.

E. Bienkowska görüşme sonrasında Matthias Müller’e Amerika‘daki müşterilerin yararlandığı haklardan Avrupalı müşterilerinde yararlanması gerektiğini yeniden belirtti ve Matthias Müller’in konuyla ilgili olarak Avrupa Birliği Komisyonu’na bildiride bulunacağını açıkladı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir