WD, Sandisk’i Satın Aldı

Ünlü depolama şirketlerinden birisi olan Western Digital, sektördeki diğer büyük firmalardan birisi olan SanDisk'i 19 milyar dolara satın aldı. üredir çeşitli haberi ile ismini duyduğumuz bu iki firma en sonunda satın almayı duyurdu. Hisse senedi başına 86.50 dolarlık anlaşma yapılarak gerçşen satın alma işleminde flash bellek çipleri konusunda büyük yatırımları olan SanDisk, bir başka depolama teknolojileri deviWD'nin çatısı altına girmiş oldu.

Bu büyük satın alma işlemi ile Western Digital'in artık sadece taşınabilir harici diskler dışında çeşitli depolama ürünleri üretmesini bekliyoruz. Özellikle Sandisk'in usb bellek ve hafıza kartı konusundaki deneyiminden yararlanarak pazara iyi bir şekilde giriş yapabilir.

Anlaşmanın tamamlanmasıyla birikte SanDisk'in yönetim kurulunun veCEO'su Sanjay Mehrotra'nın WD yönetim kuruluna girmesi bekleniyor. Tabii ki WD CEO'su Steve Milligan ise görevine devam edecek. İki büyük firmanın da yönetim kurulları birleşmesi durumunda farklı depolama alanlarındaki tecrübeleri ile çok daha hızlı ve kaliteli ürünler üretebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir