WhatsApp’ı unutun, bu uygulama aklınızı alacak

telegram

Whatsapp son yıllarda kullanıcılarının en popüler uygulamalarından biri oldu. Uygulama Twitter'ı bile geride bırakarak aktif kullanıcıya ulaştı. Line, Viber, Wechat gibi Whatsapp'a alternatif uygulamalar çıksa da, Whatsapp'ın önüne geçemediler.

Şimdi Whatsapp'a güçlü bir alternatif olacak adlı bir uygulama sahneye çıktı. Çekici özellikleri sayesinde oldukça ilgi gören Telegram, bir günde bir milyon kullanıcıya ulaşmayı başardı.

Peki Telegram, Whatsapp'a göre nasıl avantajlara sahip?

Telegram'ın hızlı bir mesenger olduğu iddia ediliyor. Ayrıca uygulamanın saldırganlara karşı daha güvenli olduğu söyleniyor. Bu uygulamanın medya boyutunda da herhangi bir sınırlama bulunmuyor. Telegram mobil cihazların yanısıra masaüstü bilgisayarlarda da kullanılabiliyor.

Hızlı güvenlik odaklı uygulama 200 kişi ile grup kurma imkanının yanısıra, 1GB büyüklüğündeki videoları paylaşmanıza olanak tanıyor. Birden fazla gönderebildiğiniz uygulama ile anlık aldığınız herhangi bir medyayı başka birine iletebilirsiniz.

Maksimum gizlilik içeren uygulama ile gönderdiğiniz mesajların sadece alıcı tarafından okunabilir olmasını sağlayan uçtan uca şifreleme özelliğine sahip. Gizli özelliği olan uygulamada bu sohbetler sunucularda kaydedilmiyor ve her iki cihazı da olarak kendi kendine mesajları imha etmesi için programlayabilirsiniz. İnsanları muhtemel en yakın sunucuya bağlamak için dünya çapında konumlandırılmış veri merkezleri ile merkezi altyapısını kullanan Telegram, piyasadaki en hızlı .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir