Xbox One’ın çıkışı 8 ülkede ertelendi

Microsoft, yeni nesil oyun konsolu One’ın 8 Avrupa ülkesindeki piyasaya çıkış tarihinin ertelendiğini duyurdu. Ertelemenin ana nedeni teknik çalışmalar olarak belirtildi.

Xbox One’ın çıkışı 8 ülkede ertelendi

 

Xbox One sahibi olmayı hayal eden Avrupalı oyunseverler, biraz daha beklemek zorunda kalacak. Microsoft, Mayıs ayında tanıttığı Kasım ayında 21 ülkede satışa sunulacağını açıkladığı Xbox One hakkında Avrupalılara kötü bir haber verdi.

Belçika, Danimarka, Finlandiya, Hollanda, Norveç, Rusya, İsveç ve İsviçre, Xbox One’a kavuşmak 2014’ü beklemek zorunda kalacak.

Xbox One, Kasım ayında ise , Avusturya, Brezilya, Kanada, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, Meksika, İspanya, İngiltere, ABD ve Yeni Zelanda’da satışa sunulacak.

İÇİNDE OYUNLA GELECEK
The Verge sitesinin haberine göre, 8 Avrupa ülkesini ilgilendiren ertelemenin nedenini açıklamadı. Ancak ek sesler ve dil desteği gibi birçok teknik konunun ertelemenin arkasında olduğu belirtildi. Dahası, konsolla uyumlu uygulamalar için ülkelerle yapılan ortalık çalışmaları henüz tamamlanmış değil.

Microsoft, beklemek zorunda kalan müşterilerini tatmin etmek için, satışa çıktığında içinde hazır oyun bulunduracak. Şirket, “Müşterilerimizi beklettiğimiz için üzgünüz. 2014 içinde kısa zamanda Xbox One’ı sunmak için elimizden geleni yapacağız” açıklamasını yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir