Yapay Zeka için Gönüllü Şirket Kuruldu

Yapay Zeka çalışmaları, günümüzde firmalar önderliğinde geliştirilen nadir ve önemli bilim dallarından biri olarak görülüyor. Ancak bu durumdan farklı olarak  isimli şirket, kar amacı gütmeyen prensibi ile, aktif çalışmalara başlayacağını duyurdu.

Kar amacı gütmeyen Yapay Zeka şirketi:

Kısa bir süre önce varlıklarını dünya ile paylaşan OpenAI, şirket yapısı ve finansal durumları ile ilgili detayları paylaştı.

 tarafından aktarılan bilgilere göre, söz konusu bu kar amacı gütmeyen Yapay Zeka şirketi, herhangi bir gelir kaygısı olmadığı için, asıl amaçlarına daha net odaklanarak çalışmalar gerçekleştirebilecek.

Öte yandan şirketin yaptığı açıklamalardan en dikkat çeken nokta ise, insanlık için Yapay Zeka çalışmaları gerçekleştirecekleri vurgusu oldu.

Yaptığı açıklama ile OpenAI, Yapay Zeka çalışmalarının çok şaşırtıcı sonuçlar doğurabildiğini, kendilerinin de bu çalışmaları, insanlık hizmeti için üstleneceklerini belirtti.

Zorlu bir süreç içerisine girdiklerinin de altını çizen OpenAI, kar amacı gütmeyen felsefeleri ile, toplum tarafından da, ilgili ve tecrübeli kimselerce destek göreceklerini umduklarını anlattı.

Öyle görünüyor ki  isimli şirket, Yapay Zeka çalışmalarına farklı bir açıdan yaklaşmayı planlıyor. Zira günümüzde Google gibi isimlerin dahi,Yapay Zeka çalışmalarını sürdürüyor. Lakin bu çalışmalara, önemli isimlerin de karşı olduğu da biliniyor.

Dolayısıyla OpenAI, “insanlık için” vurgusuyla nasıl bir yol izleyecek, daha şimdiden merak konusu olmuş durumda…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir